Карантин, день 495. Вчені винайшли “суперантитіло” проти коронавірусу

Автор: Тетяна Сененко
08:10 20.07

Американські вчені з’ясували, що антитіло S2H97 ефективно нейтралізує частинки коронавірусу нового типу і захистили мишей від зараження з його допомогою. На його основі можна буде створити нові вакцини проти SARS-CoV-2 або способи лікування COVID-19.

Карантин, день 495. Вчені винайшли “суперантитіло” проти коронавірусу

Опис дослідження опублікував науковий журнал Nature.

У ході роботи дослідники на чолі з Тайлером Старом з Центру дослідження раку ім. Хатчінсона (США) вивчали 12 антитіл з крові людей, які перехворіли коронавірусною інфекцією. Ці антитіла зв’язуються з важливою ділянкою ключової частини SARS-CoV-2 – рецептор-зв’язуючим доменом (RBD).

Читайте також: Вчені шукають докази. Коронавірус – природний, а не штучний

Щоб зрозуміти, яке з цих антитіл працює краще за інших, вчені склали список з декількох тисяч мутацій, які виникають в цій ділянці коронавірусу нового типу, а також споріднених йому патогенів. Потім вони з’ясували, як ці антитіла зв’язуються з різними мутаціями в RBD.

Краще за всіх пов’язувалося з сарбековірусами антитіло S2H97. Експеримент показав, що воно може захистити від зараження коронавірусом нового типу лабораторних хом’яків.

Читайте також: 182 нові випадки коронавірусу в Україні за минулу добу, з них в Києві – понад половину

Дослідники вивчили молекулярну структуру S2H97. Виявилося, що вона пов’язується з добре прихованою ділянкою рецептор-зв’язуючого домену. У звичайному стані його не видно, він з’являється тільки тоді, коли RBD намагається проникнути в здорову клітину.

Дослідники сподіваються, що результати їх роботи допоможуть створити нові ліки для боротьби не тільки з поточною пандемією, але і з можливими майбутніми епідеміями.

Нагадаємо, ВООЗ офіційно заявила, що у світі починається третя хвиля коронавірусу через новий штам «Дельта», який вже поширився на 111 країн.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...