Опис дослідження опублікував науковий журнал Nature.
У ході роботи дослідники на чолі з Тайлером Старом з Центру дослідження раку ім. Хатчінсона (США) вивчали 12 антитіл з крові людей, які перехворіли коронавірусною інфекцією. Ці антитіла зв’язуються з важливою ділянкою ключової частини SARS-CoV-2 – рецептор-зв’язуючим доменом (RBD).
Читайте також: Вчені шукають докази. Коронавірус – природний, а не штучний
Щоб зрозуміти, яке з цих антитіл працює краще за інших, вчені склали список з декількох тисяч мутацій, які виникають в цій ділянці коронавірусу нового типу, а також споріднених йому патогенів. Потім вони з’ясували, як ці антитіла зв’язуються з різними мутаціями в RBD.
Краще за всіх пов’язувалося з сарбековірусами антитіло S2H97. Експеримент показав, що воно може захистити від зараження коронавірусом нового типу лабораторних хом’яків.
Читайте також: 182 нові випадки коронавірусу в Україні за минулу добу, з них в Києві – понад половину
Дослідники вивчили молекулярну структуру S2H97. Виявилося, що вона пов’язується з добре прихованою ділянкою рецептор-зв’язуючого домену. У звичайному стані його не видно, він з’являється тільки тоді, коли RBD намагається проникнути в здорову клітину.
Дослідники сподіваються, що результати їх роботи допоможуть створити нові ліки для боротьби не тільки з поточною пандемією, але і з можливими майбутніми епідеміями.
Нагадаємо, ВООЗ офіційно заявила, що у світі починається третя хвиля коронавірусу через новий штам «Дельта», який вже поширився на 111 країн.