Карантин, день 424. Між облисінням і коронавірусом знайшли зв’язок

Автор: Тетяна Сененко
09:51 09.05.2021

Біологи з США та Італії виявили, що варіації генів, які підвищують шанси на облисіння чоловіків, помітно збільшують ймовірність їх зараження коронавірусом і госпіталізації з важкими формами.

Карантин, день 424. Між облисінням і коронавірусом знайшли зв’язок

 Про це повідомила пресслужба Європейського дерматологічного і венерологічного суспільства (EADV).

“Наші спостереження показують, що число CAG-повторів в гені AR, пов’язаному зі схильністю чоловіків до облисіння, впливає і на те, наскільки часто у його носіїв розвиваються важкі форми COVID-19. Це говорить про те, що подібний біомаркерів можна використовувати для ідентифікації тих носіїв вірусу, для яких ризик потрапляння в реанімацію буде максимальним “, – заявив професор університету Марконі в Римі (Італія) Енді Ґорен.

Практично з перших днів після початку епідемії коронавірусу SARS-CoV-2 в Ухані медики стали помічати, що хвороба значно частіше заражає і забирає життя чоловіків, ніж жінок.

Ці відмінності біологи спочатку пов’язували з тим, що клітини легенів чоловіків містять в собі значно більше молекул рецептора ACE2, які вірус використовує для зараження, ніж аналогічні тільця в органах дихання жінок. Згодом думки фахівців розділилися, хоча більшість дослідників продовжує вважати, що чоловіки дійсно більше схильні до цієї хвороби.

Професор Ґорен і його колеги випадково виявили раніше невідомий біомаркер, що дозволяє виявляти чоловіків, найбільш вразливих для атак коронавірусу. Вони зробили це відкриття, звернувши увагу на те, що приблизно 80% чоловіків, що потрапили в реанімацію з важкими формами COVID-19, були носіями різних форм облисіння.

Як правило, лише кожен другий або третій чоловік страждає від подібних проблем з волоссям, це змусило вчених детально з’ясувати, які чинники могли посприяти проникненню коронавірусу в організм схильних до облисіння представників сильної статі. Заручившись підтримкою 65 пацієнтів, вчені забрали зразки їх ДНК і детально вивчили їх структуру.

Цей аналіз показав, що ймовірність госпіталізації чоловіків залежала не тільки від стану їх волосся, але і від того, як багато так званих CAG-повторів було в гені AR, що відповідає за реакцію клітин на молекули тестостерону та інших чоловічих статевих гормонів.

До слова, вакцинація людей із хронічними хворобами може врятувати життя та полегшити перебіг COVID-19, адже вірус б’є в найуразливіші місця. Тож людям з гіпертонією, діабетом, астмою, онко- або аутоімунним захворюванням, ВІЛ, гепатитом чи іншою хронічною хворобою потрібен захист від COVID-19, який дає вакцинація.

 

Великий Київ у Google News

підписатися