Карантин, день 419. Зайва вага провокує ускладнення і смерть при COVID-19

Автор: Тетяна Сененко
09:39 04.05

Надлишкова вага збільшує ризик важкого перебігу захворювання. Основою для дослідження послужила британська загальномедична база даних QResearch. Автори, вивчили медичні записи майже семи мільйонів випадків. Ці результати показують, що політика вакцинації повинна віддавати пріоритет людям з ожирінням

Карантин, день 419. Зайва вага провокує ускладнення і смерть при COVID-19

 Результати першого великомасштабного дослідження опублікував журнал Lancet Diabetes & Endocrinology. 

Результати показали, що ризик важкої форми і смерті від COVID-19 зростає у людей з ІМТ (індекс маси тіла) вище 23 (хоча це ще нормальна вага). Далі зі збільшенням ІМТ на кожну одиницю ризик госпіталізації зростає в середньому на п’ять відсотків, а ймовірність опинитися в відділенні інтенсивної терапії – на десять. І це не залежить від інших обтяжуючих чинників, включаючи діабет другого типу.

При цьому автори виявили кілька цікавих закономірностей. По-перше, надмірна вага найбільш суттєво впливає на тяжкість COVID-19 у молодих людей у ​​віці від 20 до 39 років. Після 60 років ця залежність знижується, а у літніх старше 80 років вага взагалі мало позначається на перебігу хвороби.

“Наше дослідження показує, що навіть дуже скромна зайва вага пов’язана з підвищеним ризиком серйозних ускладнень COVID-19 і ризики різко зростають у міру збільшення ІМТ. Ці результати показують, що політика вакцинації повинна віддавати пріоритет людям з ожирінням, особливо зараз, коли вакцина поширюється серед більш молодих вікових груп”, – наводяться в прес-релізі слова керівника дослідження доктора Кармен Пьернас (Carmen Piernas) з департаменту первинної медико -санітарной допомоги Оксфордського університету в Наффілд.

За її словами, такий ризик найбільш високий у людей у ​​віці до 40 років, тоді як після 80 років вага практично не впливає на ймовірність розвитку важкої форми COVID-19.

Раніше ми писали, що японським науковцям удалося за допомогою камери надвисокої роздільної здатності отримати знімки клітин, заражених коронавірусом.

Нагадаємо, Київ вийшов з локдауну: що можна, а що заборонено. Зазначимо, що влада Києва ухвалила особливі вимоги до проведення релігійних заходів під час святкування. 

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...