Результати першого великомасштабного дослідження опублікував журнал Lancet Diabetes & Endocrinology.
Результати показали, що ризик важкої форми і смерті від COVID-19 зростає у людей з ІМТ (індекс маси тіла) вище 23 (хоча це ще нормальна вага). Далі зі збільшенням ІМТ на кожну одиницю ризик госпіталізації зростає в середньому на п’ять відсотків, а ймовірність опинитися в відділенні інтенсивної терапії – на десять. І це не залежить від інших обтяжуючих чинників, включаючи діабет другого типу.
При цьому автори виявили кілька цікавих закономірностей. По-перше, надмірна вага найбільш суттєво впливає на тяжкість COVID-19 у молодих людей у віці від 20 до 39 років. Після 60 років ця залежність знижується, а у літніх старше 80 років вага взагалі мало позначається на перебігу хвороби.
“Наше дослідження показує, що навіть дуже скромна зайва вага пов’язана з підвищеним ризиком серйозних ускладнень COVID-19 і ризики різко зростають у міру збільшення ІМТ. Ці результати показують, що політика вакцинації повинна віддавати пріоритет людям з ожирінням, особливо зараз, коли вакцина поширюється серед більш молодих вікових груп”, – наводяться в прес-релізі слова керівника дослідження доктора Кармен Пьернас (Carmen Piernas) з департаменту первинної медико -санітарной допомоги Оксфордського університету в Наффілд.
За її словами, такий ризик найбільш високий у людей у віці до 40 років, тоді як після 80 років вага практично не впливає на ймовірність розвитку важкої форми COVID-19.
Раніше ми писали, що японським науковцям удалося за допомогою камери надвисокої роздільної здатності отримати знімки клітин, заражених коронавірусом.
Нагадаємо, Київ вийшов з локдауну: що можна, а що заборонено. Зазначимо, що влада Києва ухвалила особливі вимоги до проведення релігійних заходів під час святкування.