Карантин, день 414. Вчені знайшли спосіб знищувати коронавірус за пів секунди

Автор: Галина Ворона
08:19 29.04

Дослідники з Техаського університету A&M (США) знайшли спосіб, який дозволяє знищувати вірус SARS-CoV-2 менш ніж за секунду. Вони вважають, що їхній метод може широко застосовуватися і мати справжній глобальний вплив на боротьбу людства з епідемією коронавірусу.

Карантин, день 414. Вчені знайшли спосіб знищувати коронавірус за пів секунди

Про це пише видання Phys.org.

Підігрівши секцію трубки з нержавіючої сталі, через яку проходить розчин із коронавірусом, науковці виявили, що при нагріванні розчину до 72 градусів впродовж близько пів секунди титр вірусу (кількість вірусу в розчині) зменшиться в 100 тисяч разів – цього достатньо для його нейтралізації та запобігання  подальшому поширенню.

За даними дослідників, термічна обробка є ефективним та практичним рішенням для зупинки розповсюдження COVID-19 через повітря. Метод можна застосовувати у вже існуючих системах опалення, вентиляції та кондиціонування.

Крім того, технологія може бути застосована проти інших вірусів, таких, як вірус грипу, які також поширюються повітряно-крапельним шляхом.

Зазначається, що теплообробку для нейтралізації коронавірусу практикували й раніше, проте в попередніх дослідженнях температура застосовувалася від однієї до 20 хвилин, що значно утруднювало практичне використання даної технології боротьби із вірусом.

Нагадаємо, американська фармацевтична компанія Pfizer почала тестувати на людях нові ліки від COVID-19 у вигляді таблеток.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...