Карантин, день 396. Вакциновані мами можуть передавати антитіла через грудне молоко

Автор: Марія Супрун
08:42 11.04.2021

Матері, що вигодовують малюків і вакцинувалися проти COVID-19, можуть передавати захисні антитіла своїм дітям через грудне молоко протягом щонайменше 80 днів після щеплення.

Карантин, день 396. Вакциновані мами можуть передавати антитіла через грудне молоко

Про це йдеться в новому дослідженні Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі, повідомляє EurekAlert.

Це  дослідження показало величезне зростання антитіл проти вірусу COVID-19 в грудному молоці, починаючи з двох тижнів після першого щеплення, і вони зберігалися протягом усього нашого дослідження, яке тривало майже три місяці. До кінця  дослідження рівні антитіл були все ще високими, тому захист, ймовірно, триватиме ще довше“, – сказала авторка дослідження, докторка медичних наук, доцентка кафедри акушерства і гінекології Джіні Келлі.

Дослідження відстежувало рівні антитіл COVID-19 в грудному молоці від вихідного рівня до першої вакцинації матері й щотижня протягом 80 днів після цих початкових вакцинацій.

У той час як інші нещодавні дослідження показали, що вакцини проти COVID-19 генерують антитіла, які передаються немовлятам через грудне молоко.

Немовлята жінок, залучених до  дослідження, були  віком  від одного місяця до 24 місяців. Щоб виміряти імунну відповідь у  грудному молоці, дослідники контролювали рівні імуноглобулінів IgA та IgG, що  становлять собою антитіла, які імунна система використовує для боротьби з інфекціями у немовлят.

Результати підтверджують, що грудне молоко містить підвищені рівні антитіл IgA й IgG відразу після першої дози вакцинації, причому обидва антитіла досягають вагомих для імунітету рівнів протягом 14-20 днів після першої вакцинації у всіх учасників.

Ми знаємо, що ці типи антитіл покривають рота і горло дитини та захищають від хвороб, коли дитина п’є грудне молоко. Таким чином, вакцинація під час грудного вигодовування не лише захищає маму, але також може захистити дитину, причому на кілька місяців“, – зазначила Келлі.

Нагадаємо, у Києві розгорівся скандал із закупівлею вакцин.

Великий Київ у Google News

підписатися