«Нестиковочка вийшла»: у Києві розгорівся скандал із закупівлею вакцин

13:09 09.04

Вчора, 8 квітня, депутати Київради вперше за її історію зібралися на дистанційне засідання, щоб розглянути ряд антиковідних питань. Зокрема, щодо закупівлі вакцин.

«Нестиковочка вийшла»: у Києві розгорівся скандал із закупівлею вакцин

Так, фракція «Європейська солідарність» виступила з ініціативою звернутися до Кабміну та Верховної Ради з вимогою, щоб Києву нарешті дозволили напряму закуповувати вакцину у виробників, проте більшість депутатів не підтримали таке рішення.

Адже до цього часу столиця України, як й інші обласні центри, не мала можливості самостійно проводити такі закупівлі. Цей факт вкотре у середу на засіданні профільної Комісії підтвердила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

Проте вже наступного дня – у четвер, під час обговорення пропозиції фракції «Європейська солідарність» на засіданні Київради профільна заступниця голови КМДА Ганна Старостенко заявила, що Київ може напряму купувати вакцини. У результаті ряд фракцій не підтримали пропозицію «ЄС».

Згодом депутатка від «Європейської Солідарності» Людмила Ковалевська на своїй сторінці у Facebook написала:

«…Профільний заступник по медицині була дуже переконливою, що Київ давно вже може напряму закуповувати вакцини. Як результат – ряд фракцій не підтримали нашу пропозицію. У мене питання. Якщо повноважень у КМДА для прямих закупок вакцини достатньо, то чому досі не розроблена будь-яка тендерна документація, щоб це реалізувати?», – прокоментувала вона вчорашнє голосування.

На підтвердження своїх слів депутатка додала відео.

«…У середу, на засіданні комісії з питань охорони здоров‘я директор департаменту охорони здоров‘я (Гінзбург – ред.) чітко сказала, що юридичної можливості закупати вакцини місто не має. Відео додаю. От така нестиковочка вийшла», – написала Людмила Ковалевська.

Також вона повідомила, що на найближчому пленарному засіданні Київради, яке має відбутися 16 квітня, фракція ЄС вимагатиме звіту від КМДА щодо підготовки відповідних тендерних процедур та інших заходів, які планує київська влада для протистояння пандемії коронавірусу в столиці.

Нагадаємо, ще наприкінці грудня Віталій Кличко розповідав, що Київрада стала першою міською радою в Україні, яка виділила кошти на закупівлю вакцини. Так, депутати Київської міської ради підтримали проект рішення про внесення змін до міської цільової програми «Здоров’я киян» на 2020-2022 роки та виділили 140 млн грн на вакцинацію від коронавірусу в столиці.

Як раніше повідомляла Марина Порошенко, вакцини від МОЗ вистачить тільки на 21 300 людей. Адже на 3 мільйони населення Києва, МОЗ виділив лише 42 600 доз вакцини.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...