Як повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, відповідну постанову ухвалив уряд.
Сьогодні ми спостерігаємо збільшення госпіталізацій хворих на COVID-19, вже скоро в регіонах України можуть виникнути проблеми із забезпеченням ліжок киснем. Тому, не чекаючи колапсу, Уряд йде на вимушену міру й готовий тимчасово використовувати кисень технічний за умови відповідності його критеріям кисню медичного, які будуть підтверджені лабораторно”, – сказав він.
Степанов наголосив, що основні показники кисню технічного мають відповідати специфікації та методиці контролю основним показникам кисню медичного. Це має бути підтверджено відповідним сертифікатом (протоколом) аналізу, виданим акредитованою лабораторією з контролю якості.
За словами міністра, закуповувати й постачати технічний кисень для лікування можна буде виключно після медичних досліджень, які засвідчать, що він повністю відповідає всім критеріям кисню медичного.
Згідно з постановою, технічний кисень до медзакладів мають постачати ліцензіати з гуртової торгівлі медичними газами, вони ж будуть інформувати Держлікслужбу про отримувачів, обсяги та якість доставленого кисню.
У такий спосіб ми забезпечимо належний контроль якості технічного кисню, який поставляють до закладів охорони здоров’я, а також зможемо залучити ті підприємства, які не мають ліцензій на виробництво медичного кисню, до логістичного ланцюга щодо забезпечення наших громадян кисневою терапією. Таким шляхом йшли європейські країни”, – зауважив очільник МОЗ.
Нагадаємо, в Україні 67 тисяч ліжок із киснем, і це межа.