Карантин, день 341. Під Києвом можна пройти реабілітацію після COVID-19, але це недешево

Автор: Марія Супрун
08:06 16.02.2021

Постковідний синдром із коронасомнією – це ще один важкий, але досі мало зрозумілий наслідок COVID-19. Людина думає, що одужала, але коронавірус не зникає безслідно. Навіть у тих, хто перехворів у легкій формі, можуть бути наслідки.

Карантин, день 341. Під Києвом можна пройти реабілітацію після COVID-19, але це недешево

Кожен п’ятий, хто подолав небезпечний вірус, відчуває підвищену тривожність, страх і депресію, страждає від безсоння й панічних атак, пише Сьогодні.

Ми знаємо, що це через вірус. Але чому і механізм ми поки не знаємо. Є велика депресія. Так і називається – велика депресія. Серйозні психічні розлади. Є хронічні, які ні від чого не залежать. І є соціальні, які через великий стрес, постійний стрес”, – пояснює психотерапевтка Тіна Берадзе.

Британські науковці анкетували сотню пацієнтів упродовж півроку після одужання, восьмеро з яких мали тяжкий перебіг хвороби, а інші лікувалися вдома. Опитування показало, що майже в усіх тривалий час зберігалися симптоми ковіду. Реабілітація іноді затягується на місяці.

У санаторії під Києвом відкрили перше в Україні відділення, яке займається реабілітацією пацієнтів після ковіду. Олександр Кобаса за фахом акушер-гінеколог, але тимчасово змінив профіль і разом з колегою розробив програму для підтримки фізичного та психологічного стану післяковідних.

Чоловік сам переніс коронавірус – перехворів легко, але потім ще довго почувався зле. Власну програму оздоровлення випробував на собі. Виправляв недоліки. Наразі у санаторії проводять лікування за кількома напрямками:

  • Ароматерапія та музикотерапія
  • Процедури для покращення роботи дихальних шляхів (інгаляції, апарат кисневої терапії)
  • Плавання в басейні за американською реабілітаційною методикою Вацу, яку американці застосовують для ветеранів

Програму в цьому санаторії вже пройшли 10 осіб. Поки відновитись після ковіду в цьому місці можна тільки за власний кошт, і це недешево. МОЗ начебто тільки розглядає таку можливість для постковідних пацієнтів надавати путівки на реабілітацію. Жодних офіційних інструкцій поки немає.

Нагадаємо, вакцина від ковіду трошки затримується. Міністр назвав нові терміни поставки.

Великий Київ у Google News

підписатися