Карантин, день 33. “Таємницю” розкрито – Ляшко називає причину заборони прогулянок в парках

08:26 13.04

Минули ще одні карантинні вихідні, за які кількість хворих на коронавірус у столиці збільшилась до 416, а загалом по Україні до 2777 осіб. У Лаврі, де зафікосвано спалах COVID-19, помер монах. Поліцейські за допомогою дронів почали шукати порушників карантину. А в МОЗ нарешті пояснили, чому заборонили прогулянки в парках. Докладніше – у традиційній підбірці “Великого Києва”.

Карантин, день 33. “Таємницю” розкрито – Ляшко називає причину заборони прогулянок в парках Фото: Великий Київ

Як повідомив мер Києва Віталій Кличко, серед 20 нових випадків коронавірусу:

  • 5 жінок віком від 49 до 60 років
  • 15 чоловіків віком від 19 до 74 років.

Лідером за кількістю хворих є Печерський район.

Українці, що прилетіли з ОАЕ, були направлені на обов’язкову обсервацію в санаторій «Україна» в смт Ворзель. Але деякі безвідповідально поставилися до правил перебування у санаторії, палили у номерах, псували майно, вели себе, у деяких випадках, неадекватно. 

Також стало відомо, що у неділю, 12 квітня, пішов з життя 73-річний архімандрит Нектарій, насельник Києво-Печерської лаври, де зафіксовано спалах коронавірусу. За інформацією ЗМІ, причиною смерті став COVID-19, проте офіційно це не підтверджено.

Щоб зупинити поширення коронавірусу, киян закликали сидіти вдома, а поліцейські за допомогою катерів та дронів почали шукати порушників карантину. Патрулювали територію Оболонської  набережної, Русанівської  протоки та парку культури та відпочинку «Гідропарк».

загрузка...

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

У свою чергу, в МОЗ нарешті пояснили, чому заборонили прогулянки в парках. 

Як заявив в інтерв’ю виданню LB.ua заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко,  деякі з обмежувальних заходів мають психологічне обґрунтування і спрямовані на збільшення соціальної дистанції. 

Є питання епідеміології, а є питання психології. Ніколи в житті українець не зрозуміє, що є карантин, якщо можна спокійно вийти і піти погуляти в парку, спілкуватись з родичами, друзями, пити каву і тому подібне. Багато заходів, які вживаються, можливо, не мають під собою епідеміологічного підґрунтя, але вони впливають на соціальний розрив. Такі комплексні заходи придумані не нами. Ми вивчали механізми, читали наукові статті, і бачили, що в інших країнах це мало вплив”, – зазначив Ляшко.

Ляшко також наголосив, що в разі дотримання карантину країна може почати поступове повернення до нормального життя після 24 квітня.

Якщо будемо дотримуватись карантинних заходів і, головне, не порушувати карантин на Великодні свята, то, в принципі, вже скоро побачимо позитивну динаміку, і з 24 квітня ми розпочнемо виходити з карантину. Можливо, відновимо саме прогулянки в парку”, – розповів він.

Проте, погода в Києві на цьому тижні поки проти прогулянок містян на вулиці – очікуються заморозки, сильний вітер та дощ зі снігом.

 

загрузка...
більше новин