Карантин, день 287. Чи приїде швидка до пацієнта з COVID-19

08:23 24.12.2020

Днями Уряд підтримав новий алгоритм виклику швидкої, тож українці почали задаватися питанням, а чи приїде швидка до пацієнта з COVID-19?

Карантин, день 287. Чи приїде швидка до пацієнта з COVID-19

Як розповіли у Національній службі здоров’я України, приїде, але потрібно надати достовірну інформацію про стан здоров’я, щоб диспетчер відправив на виклик саме підготовлену бригаду.

Зазначається, що бригада екстреної медичної допомоги виїжджає до пацієнта з COVID-19 та з підозрою на нього у разі критичного стану. Наприклад, коли утруднене дихання, дихальна недостатність, підвищення температури вище 38°C, що погано збивається, раптове погіршення стану.

Приїхавши на виклик, медики швидкої оцінять стан пацієнта:

  • якщо є потреба – транспортують до лікарні, визначеної в регіоні для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою;
  • якщо пацієнт не потребує госпіталізації, йому нададуть необхідну медичну допомогу на місці та рекомендації стосовно самоізоляції.

Також у Службі нагадали, що екстрена медична допомога є безоплатною для пацієнта. Вона надається незалежно від наявності декларації з лікарем.

Як повідомлялося раніше, Уряд підтримав рішення про запровадження додаткових критеріїв виклику швидкої за пріоритетністю надання медичної допомоги. Залежно від стану пацієнта звернення до швидкої розділятимуться на критичні, екстрені, неекстрені та непрофільні.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...