Карантин, день 262. Як зменшити ризик зараження коронавірусом під час новорічних свят

08:15 29.11.2020

Новорічні свята і відкриття ялинок в містах – це період, який створює ризики контакту великої кількості людей в одному місці, що неприпустимо в умовах пандемії.

Карантин, день 262. Як зменшити ризик зараження коронавірусом під час новорічних свят

Як зменшити ризики зараження коронавірусом під час відвідування новорічних заходів – розповіла лікар-епідеміолог Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк у коментарі ТСН.

Вона підкреслила необхідність опрацювання спеціальних заходів, які призведуть до того, що люди будуть менше спілкуватися в закритих приміщеннях.

Ми чуємо про те, що у нас іде підготовка до Нового року, до відкриття ялинки і дійсно – це той захід, який створює ризики контакту великої кількості людей в одному місці, тому однозначно повинні бути продумані якісь епідеміологічні заходи, заходи інфекційного контролю, щоб люди менше спілкувалися як раз у закритих приміщеннях. Вірус передається в основному крапельним шляхом, тому спілкування на вулиці, на свіжому повітрі не несе таких великих ризиків для зараження, а ось якраз спілкування у закритих приміщеннях, зокрема в магазинах, тут певні ризики існують, тим більше, що швидше за все буде багато людей. Тому чудова ініціатива, що в центрі цього року не буде фудкортів – це скоротить контакти, скоротить перебування на одному місці великої кількості людей в тих же наметах або під навісами“, – пояснила Сояк.

Лікарка додає, що краще просто гуляти по вулиці, сходити на ковзанку, в цьому немає великих ризиків, тому що люди на свіжому повітрі, на достатньо великій відстані один від одного, і в цьому випадку все повинно бути в порядку. Більше занепокоєння викликають походи один до одного в гості, що більш ризиковано в плані інфікування коронавірусом, ніж похід на ялинку. 

На жаль, це країна контролювати ніяк не може, тому залишається сподіватися на відповідальність кожної людини за свою сім’ю, тому що якраз таке перебування один в одного в гостях – воно більш ризиковане, ніж просто похід на ялинку. Тому, мені здається, що ходіння один до одного в гості викликає найбільший ризик інфікування. Ми ризикуємо побачити великий підйом захворюваності після новорічних і різдвяних свят не через ялинку, не через гуляння на вулиці, а саме тому, що все буде закрито і люди будуть ходити один до одного в гості“, – сказала експерт.

Нагадаємо, Новий рік у Києві через зростання кількості випадків коронавірусу вперше планують зустрічати без фудкортів, великих концентрів та масових гулянь. Ялинку на Софійській площі вже почали встановлювати.

Тематикою Нового року-2021 стане казковий ліс, а головна ялинка країни буде найбільш незвичною за останні роки та ще й з великим пеньком в основі. Ялинку прикрасять тематичними іграшками – це лісові звірі, шишки, грибочки, жолуді. Засвітять ялинку в Києві традиційно 19 грудня.

Також буде розроблено казковий новорічний маршрут, який протягнеться через пішохідно-велосипедний міст, парк Володимирська гірка, Алею художників, Андріївський узвіз та до Контрактової площі.

Водночас, в Україні обговорюють можливість введення локдауна на час зимових свят.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...