Карантин, день 229. Медики спростували найпопулярніші міфи про коронавірус

08:15 27.10.2020

Пандемія коронавірусу породила страх перед хворобою і побоювання заразитися. Багато людей мають помилкові уявлення про перебіг хвороби і її лікування, а також поширюють цю інформацію в інтернеті.

Карантин, день 229. Медики спростували найпопулярніші міфи про коронавірус

Лікарі розповіли, в які міфи про коронавірус продовжують вірити люди, пише УНІАН.

Під час тренування потрібно носити маску

Це не так. Під час фізичних вправ людина сильно пітніє, що сприяє зростанню мікроорганізмів на поверхні маски. Так ймовірність захворіти лише зростає. Маска також перекриває вільний доступ до свіжого повітря, який необхідний під час тренування.

При коронавірусі приймають антибіотики

Антибіотики – це препарати, які борються з бактеріями, а коронавірус – це вірусне захворювання. Бактерії і віруси – це абсолютно різні групи організмів. Антибіотики не лікують коронавірус самі по собі. Самолікування антибіотиками при коронавірусі вкрай небезпечне, попереджають медики. Іноді лікарі призначають антибіотики при ускладненнях коронавірусу.

Тривале носіння маски призводить до кисневої недостатності

Медична маска ніяк не перешкоджає попаданню кисню в організм. Тривале носіння маски може викликати дискомфорт, проте не шкодить організму. При цьому міняти маски слід кожні 2 години.

Алкоголь допомагає знищити коронавірус

Спирт міститься в складі більшості дезінфікуючих засобів і антисептиків. Однак вживання алкоголю не допомагає боротися з вірусом, не дезінфікує ротову порожнину, не зміцнює імунітет і ні в якій мірі не захищає від коронавірусу. Алкоголь має руйнівну дію на організм і погіршує самопочуття.

Коронавірус гине при високій температурі повітря

Коронавірус поширюється однаково в країнах з самим різним кліматом. Спека і тепла погода ніяк не впливають на коронавірус і не допомагають вилікувати захворювання. Носити маски і дотримуватися соціальної дистанції потрібно при будь-якій погоді.

Гаряча ванна допомагає боротися з вірусом

Не існує ніяких доказів того, що прийом гарячої ванни або душу допомагає боротися з коронавірусом або будь-якою іншою ГРВІ. Більш того, приймати гарячу ванну з температурою тіла вище 37 градусів взагалі не рекомендується.

Часник, лимони і вітаміни допомагають боротися з інфекцією

Овочі та фрукти, безумовно, корисні для організму, проте ніяк не допоможуть вилікувати коронавірус. Жоден продукт харчування не допомагає вилікувати інфекцію. 

Вилікувати захворювання допоможуть банки, гірчичники і пари картоплі

Якби все було так просто, коронавірус було б давно переможено. Всесвітня організація охорони здоров’я нагадує: самолікування при коронавірусі може привести до поганих наслідків і ускладнень. Лікування інфекції може призначити тільки лікар. 

Нагадаємо, українську вакцину від COVID-19 випробували на тваринах та людських клітинах.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...