Карантин, день 226. Ожиріння призводить до катастрофічних наслідків при COVID-19

08:51 24.10.2020

Люди з ожирінням, в тому числі молодь, переносять COVID-19 значно важче, ніж інші пацієнти. Вони, як правило, потребують інтенсивної терапії та штучної вентиляції легень.

Карантин, день 226. Ожиріння призводить до катастрофічних наслідків при COVID-19

Про це повідомляють з Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). 

На сьогоднішній день близько 2,3 млрд людей у ​​світі мають зайву вагу. У європейському регіоні ВООЗ від важкого ступеня ожиріння страждають близько 400 тисяч дітей у віці від шести до дев’яти років.

Основна причина, на думку експертів, криється у відсутності фізичного навантаження і надмірне споживання продуктів харчування, насичених сіллю, натрієм, цукром і трансжирами.

Ці проблеми ще більше загострилися через вимушену ізоляцію, оскільки багато людей перестали займатися в спортивних залах, їздити на велосипеді на роботу, гуляти і т. д. 

У ВООЗ побоюються, що слідом за пандемією COVID-19 світ зіткнеться з пандемією ожиріння, яке загрожує важкими наслідками при інфекційних захворюваннях, різко збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, раку та діабету, а також призводить до цілого ряду психологічних проблем.

В Україні, як і в усьому світі, ожиріння є однією із найактуальніших проблем охорони здоров’я. За оцінками, проведеними ще в 2012 році, надлишкову масу тіла мали 53% жителів України, і близько 20% з них хворі на ожиріння, і їх число постійно зростає.

Характерні для сучасного суспільства малорухомий спосіб життя, нераціональне харчування зі збільшенням кількості рафінованих продуктів, постійні психологічні стреси призводять до зростання кількості хворих на ожиріння серед осіб будь-якого віку, особливо серед молоді та дитячого населення.

Читайте також: Нові реалії: черга із швидких до лікарні №5 у Святошинському районі

Нагадаємо, два дні назад кількість хворих на коронавірус перетнула позначку у 7 тисяч осіб і продовжує рости.

Відповідно до нового зонування у столичному регіоні побільшало червоних зон – “почервоніли” міста Бориспіль, Васильків та Обухів, Бориспільський та Обухівський райони Київської області. Київ наразі залишився в помаранчевій зоні. Нове епідемічне зонування почне діяти з 26 жовтня (понеділок).

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...