Карантин, день 212. В Україні готують експериментальний препарат для лікування COVID-19

08:45 10.10.2020

В Україні для лікування коронавірусу готують експериментальний препарат. Зокрема, пацієнтам з важкою формою хвороби будуть вводити гіперімунний глобулін, створений на основі плазми, яка містить антитіла до COVID-19.

Карантин, день 212. В Україні готують експериментальний препарат для лікування COVID-19

Відповідне рішення прийнято вчора, 9 жовтня, на засіданні Кабінету міністрів, розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За його словами, в рамках реалізації проекту буде заготовлятися плазма крові з антитілами з подальшою переробкою та виробництвом імуноглобуліну.

Був прийнятий документ, яким затверджено механізм пілотного проекту реалізації й закупівлі специфічної, гіперімунної плазми крові. Ця плазма містить антитіла. Це потрібно для того, щоб ми могли виготовляти гіперімунний глобулін. Це новий лікарський засіб, його клінічні випробування зараз здійснюються деякими країнами світу”, – підкреслив міністр.

Зазначимо, що вчора під час засідання Кабміну було прийнято низку інших важливих нормативних документів, які направлені на посилення боротьби з коронавірусною хворобою. 

Зокрема, була затверджена постанова щодо залучення додаткових 260 млн гривень на збільшення кількості тестувань на коронавірус. З цих коштів 100 млн гривень будуть направлені на контрактування приватних лабораторій і лабораторій інших форм власності для здійснення тестувань методом ПЛР. Тобто, тест на COVID-19 в приватних лабораторіях тепер буде безкоштовним.

Також, введено додатковий коефіцієнт при лабораторному дослідженні. Тобто лікарні, які можуть проводити відповідні лабораторні дослідження методом ПЛР, будуть отримувати за це додаткові кошти. У такий спосіб планується стимулювати збільшення кількості тестувань.

Крім того, 80% ліжкомісць в Україні повинні бути забезпечені подачею кисню.  На засіданні Уряду виділили на ці потреби 572 млн грн.

Нагадаємо, що вчора також в Україні оновили карантинні зони. Київ знову повернувся до помаранчевої зони. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...