Карантин, день 199. До початку вакцинації від коронавірусу можуть померти 2 млн людей

08:45 27.09.2020

До кінця 2021 року планується виробити як мінімум 2 млрд доз вакцини від коронавірусу. Але кількість жертв пандемії у світі може перевищити 2 мільйони ще до початку масового використання вакцини.

Карантин, день 199. До початку вакцинації від коронавірусу можуть померти 2 млн людей

Як заявив голова програми Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з надзвичайних ситуацій в сфері охорони здоров‘я Майк Раян, на сьогодні від ускладнень, викликаних коронавірусом, у світі померли понад 990 тисяч людей.

За словами Раяна, якщо не вжити узгоджених дій, то перш ніж відбудеться широка вакцинація, число жертв не лише подвоїться, а й перевищить цю позначку.

Настав час дій з кожного аспекту цього стратегічного підходу. Справжнє питання, чи ми готові разом діяти, щоб уникнути цієї цифри? Звичайно, це неможливо уявити, але це не є неможливим, бо ми втратимо один мільйон людей за дев‘ять місяців”, – сказав він.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебрейесус зазначив, що до кінця 2021 року в рамках програми міжнародного співробітництва, створеної під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), планується виробити як мінімум два мільярди індивідуальних доз вакцини від коронавірусу, надати 245 млн курсів лікування, а в країнах з низьким і середнім рівнем доходу провести 500 млн діагностичних тестів. 

Наразі, кількість країн, що приєдналися до COVAX – глобальної програми створення ефективної вакцини від COVID-19, зростає з кожним днем.

До ініціативи офіційно приєдналися вже 67 країн з високим і 92 країни з низьким рівнем доходів. Очікується, що найближчим часом угоду підпишуть ще 34 держави.

Читайте також: МОЗ: виробництво вакцини від COVID-19 зосереджено на гіперімунному глобуліні

Тим часом, у Китаї десятки тисяч людей вже отримали щеплення від коронавірусу попри те, що безпека та ефективність вакцини досі не доведені. Про це повідомляє Голос Америки.

Першими, хто отримав вакцину як особи з категорій підвищеного ризику, стали медичні представники та особи, які працюють у прикордонній зоні.

Зазначається, що Всесвітня організація охорони здоров’я у липні підтримала намір Китаю вакцинувати певні категорії людей в час, коли ще триває третя фаза клінічних випробувань вакцини. Але вакцинування людей в час, коли безпека препарату не доведена, шокувало експертів медичної галузі по всьому світу. Водночас, країни мають автономію у використанні медичних препаратів в надзвичайних ситуаціях.

Читайте також: Обережно – шахраї. В аптеках продають ліки нібито “від коронавірусу”

Нагадаємо, що з моменту появи коронавірусу науковці з усіх країн світу почали шукати ліки і розробляти вакцину проти вірусу. Успіху у цьому досягли фахівці з США. Під час тестування вакцини від коронавірусу, американська корпорація Johnson&Johnson встановила, що препарат захищає мавп від інфекції. Зараз тестування проводять на понад тисячі людей.

Як повідомлялося, перші вакцини проти коронавірусу з’являться у світі навесні 2021 року.

В Україні першим містом, яке почне застосовувати вакцини та препарати проти коронавірусу, стане Київ. Необхідна доза вакцини проти COVID-19 коштуватиме для українця орієнтовно 1000 грн.

Великий Київ у Google News

підписатися