Карантин, день 144. В Україні очікується загострення ситуації з COVID-19 – Київ в зоні ризику

08:45 02.08.2020

Коронавірус не буде, швидше за все, сезонним захворюванням, а відступить тільки після появи колективного імунітету або вакцини. Україну ж восени чекає загострення ситуації з COVID-19, найкритичніше буде в жовтні, а карантин триватиме весь 2021 рік.

Карантин, день 144. В Україні очікується загострення ситуації з COVID-19 – Київ в зоні ризику

Про це розповів лікар-інфекціоніст, колишній глава Центру громадського здоров’я України Володимир Курпіта в ефірі телеканалу Obozrevatel TV.

Насправді в 2020 році ми вперше зіткнулися з новим вірусом. Через це багато речей ми робимо без достатньої історії або навичок. Були дуже великі надії, що вірус набуде ознак сезонного захворювання, як це відбувається з грипом. Але приклади говорять про те, що вірус, напевно, не буде сезонним захворюванням. Він буде постійно присутній в суспільстві до тих пір, поки ми не перехворіємо достатньо, щоб сформувати колективний імунітет, або поки не буде створена вакцина”, – упевнений лікар.

Курпіта також зазначив щодо тривалості карантину – поки найоптимістичніші прогнози епідеміологів кажуть, що, мабуть, варто розраховувати на весь 2021 рік, оскільки за цей час значна кількість населення не перехворіє і не буде вакцини у великому доступі (перші вакцини проти коронавірусу з’являться у світі навесні 2021 року. А необхідна доза вакцини проти COVID-19 коштуватиме для українця орієнтовно 1000 грн).

Я думаю, на 1 вересня ситуація залишиться приблизно такою, як і є. Можливо, трохи погіршиться епідемічна ситуація в південних регіонах України, оскільки в серпні люди можуть поїхати туди відпочивати. Але найбільш критичну ситуацію можна очікувати десь у другий-третій тижні жовтня, коли в Україні розпочинається сезон гострих респіраторних захворювань. І, звичайно, місто Київ в зоні ризику у зв’язку з тим, що це місто-мільйонник, куди приїжджає велика кількість людей як з країни, так і ззовні. У місті величезна мережа різних закладів і транспорту, де, власне, і відбувається передача вірусу”, – зазначив фахівець.

На думку лікаря, необхідно переглянути нормативи МОЗ, щоб обмежити поширення вірусу, адже зараз після виявлення коронавірусу у одного з рідних повторні тести для його родичів проводять через тиждень, можливо через два, але не відразу. А весь цей час люди контактують з іншими.

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Нагадаємо, адаптивний карантин в Україні продовжили до 31 серпня. Але з 1 серпня принцип карантину змінився – Україну поділили на 4 зони – наразі Київ увійшов до зеленої зони. Оновлювати данні будуть по по п’ятницях, вони будуть діяти з понеділка наступного тижня.

Великий Київ у Google News

підписатися