Кабмін повернув у держвласність один з корпусів Києво-Печерської лаври

10:41 24.04.2023

Днями Кабінет Міністрів повернув у державну власність корпус №19 Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», який був у безоплатному користуванні Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.

Кабмін повернув у держвласність один з корпусів Києво-Печерської лаври
оренда квартири Київ

«Уряд ухвалив постанову, спрямовану на впорядкування питання оренди приміщень та майна Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» за пропозицією МКІП. Ідеться про використання корпусу №19, розташованого за адресою: м. Київ, вул. Лаврська. Будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення й перебуває у державній власності та на балансі Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», – повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.

У відомстві нагадали, що раніше Українському товариству охорони пам’яток історії та культури передали в безоплатне користування корпус №19 музейного об’єднання «Києво-Печерський державний історико-культурний заповідник» для розміщення фондів Національного музею народної архітектури та побуту України.

Однак Товариство охорони пам’яток зараз не є органом управління Національного музею народної архітектури та побуту України. Таким органом управління музею визначено Мінкультури, а відповідно до закону України «Про оренду державного та комунального майна» передавати державне або комунальне майно в безоплатне користування або позичку забороняється.

«Тож фактично постанова визнає такими, що втратили чинність, пункти 3 і 4 постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 1996 року №351 «Про передачу культової будівлі (кірхи) у користування німецькій євангелічно-лютеранській релігійній громаді м. Києва»; пункт 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 вересня 1998 року № 784 «Про передачу культової будівлі (кірхи) у м. Києві в безоплатне користування німецькій євангелічно-лютеранській релігійній громаді», – повідомили в міністерстві.

Нагадаємо, УПЦ (МП) мала звільнити усі приміщення Лаври з 29 березня 2023 року.

Як повідомляв “ВК”, з 2023 року УПЦ МП втратила можливість проводити богослужіння у Верхній лаврі – Успенському соборі та Трапезній церкві. До кінця 2022 року вони перебували у погодинній оренді УПЦ МП, проте державна не продовжила договір користування. 

1 січня представників Московського патріархату не пустили до Верхньої лаври, а Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської Лаври повернули державі.

Тоді анонсували перевірку дотримання пам’яткоохоронного законодавства на території Києво-Печерської та Почаївської лаври, де останні роки відбувалось самовільне будівництво представниками московського патріархату. 

Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній вперше провів богослужіння у січні 2023 року з нагоди Різдва Христового в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.

 

Великий Київ у Google News

підписатися