Кабмін платитиме тим, хто помре від вакцинації: постанова

Автор: Тетяна Сененко
20:33 23.04

Кабінет міністрів пообіцяв виплатити понад 1,7 млн гривень у разі смерті внаслідок вакцинації від коронавірусу Covid-19.

Кабмін платитиме тим, хто помре від вакцинації: постанова

 Про це йдеться в постанові Кабміну в п’ятницю, 23 квітня.

“Деякі питання державної компенсації шкоди, пов’язаної з ускладненнями, які можуть виникнути після вакцинації від Covid-19, зазначено, що держава в разі смерті внаслідок вакцинації від Covid-19 здійснить членам сім’ї, батькам, утриманцям померлого виплату в 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму (понад 1,7 млн гривень), який з 1 січня 2021 року становить 2270 гривень”, – йдеться у повідомленні.

Також встановлюються виплати в 400-кратному розмірі прожиткового мінімуму (908 тис. грн) для осіб, які отримають інвалідність I групи, у 350-кратному розмірі (794,5 тис. грн) для осіб з інвалідністю II групи і в 300-кратному (681 тис. грн) для осіб з інвалідністю III групи. Всього на ці виплати Міністерству охорони здоров’я виділили 55,92 млн гривень.

Причинний зв’язок інвалідності з ускладненнями, що виникли після вакцинації, будуть встановлювати на підставі протоколу розслідування, проведеного групою оперативного реагування на несприятливі події після імунізації.

При цьому в разі отримання виплати на компенсацію шкоди, пов’язаної з ускладненнями, які можуть виникнути після вакцинації, за процедурою ВООЗ в рамках глобальної ініціативи Covax, виплати держкомпенсації не здійснюються. 

Нагадаємо, вакцинальна кампанія в Україні розпочалася 24 лютого. Українців зразу вакцинували препаратом Covishield (Oxford/AstraZeneca). Згодом, 13 квітня, стартувало вакцинування препаратом CoronaVac.

Як записатись на вакцинацію – дивіться відео-інструкцію.

Між тим, до 11 мільйонів щеплень від COVID-19 в Україні зможуть робити на місяць – такий найоптимістичніший сценарій озвучив Віктор Ляшко.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...