Із серпня антибіотики продаватимуть за електронним рецептом – деталі

Автор: Марія Супрун
13:35 12.07.2022

Пацієнти отримуватимуть електронний рецепт для придбання антибіотиків за власні кошти уже з серпня 2022 року. Це перший етап у впровадженні електронного рецепта на всі рецептурні препарати в Україні.

Із серпня антибіотики продаватимуть за електронним рецептом – деталі
Світлодіодне освітлення

Як повідомили в МОЗ, запровадження електронного рецепта – одне з рішень, яке дозволить відстежувати дані про призначення та обʼєми використання антибіотиків в Україні, а також перший крок у розв’язанні проблеми неконтрольованого вживання лікарських засобів, внаслідок чого все більше і більше інфекцій набувають стійкості до медикаментів.

Спочатку діятиме перехідний етап. Під час нього пацієнт зможе придбати ліки в будь-якій аптеці, показавши фармацевту інформаційну довідку як підтвердження призначення лікаря. Пацієнт буде самостійно ухвалювати рішення про вибір торгової назви препарату із потрібною дієвою речовиною, орієнтуючись на власний бюджет.

Електронний рецепт можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем.  Проте необхідною умовою є реєстрація в електронній системі охорони здоров’я. 

“Кожен пацієнт може це зробити, уклавши декларацію з сімейним лікарем або зареєструвавшись у системі на прийомі в будь-якого іншого лікаря. Якщо ви вже маєте декларацію, то під час наступного візиту до лікаря переконайтеся, що всі ваші дані внесені до системи коректно”, – радить МОЗ.

Наразі тривалість перехідного періоду визначено до кінця року. Протягом цього періоду медичні та аптечні заклади мають підготуватися до повноцінного переходу на виписку рецептурних лікарських засобів виключно за електронним рецептом.

Далі планується повноцінний запуск електронного рецепта на антибіотики, рішення про що ухвалюватиметься з урахуванням ситуації в країні.

Раніше “ВК” писав, як українці можуть отримати медичну допомогу в Польщі.

Великий Київ у Google News

підписатися