Для порівняння, у супрмаркетах Varus ще на початку літа десяток яєць Ясенсвіт, Квочка, Кладка продавали за 56 – 61 грн, тепер ціни на таку ж продукцію складають 59-69 грн.
Домашні яйця на ринках від власників курей у господарствах продають по ціні від 60 до 80 грн. Вартість спровокована логікою цін – якщо продукт дорожчає в магазинах, відповідно, дорожче продають яйця від курей з сіл – як продукцію кращої якості.
У сегменті найдешевших яєць (нефасованих) продукт також подорожчав. Якщо раніше можна було знайти яйця без пакування за 25-30 грн, то тепер магазини пропонують по 38 грн і більше.
В деяких магашинах, які просувають себе як мережі дешевих продуктів запроваджують новації – яйця починають продавати з сезонними знижками (що тривають кілька тижнів або пропонуються у визначені дні). За такими пропозиціями, якщо пощастить встигнути, можна вполювати дешеві яйця в АТБ та Сільпо.
Однак і зі знижками ціни на яйця значно перевищують показники січня-лютого 2022 року.
Як відомо, наприкінці січня 2023 року Мінагрополітики презентувало сортування яєць за вагою та якостями. А також обіцяло надання докладної інформації про продукт, якщо його продають поштучно.
А 7 листопада 2022 року перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький розповідав, що гуртові ціни на яйця знижуються, тому і в роздрібі мають подешевшати “з дня на день”. А ще коли поголів’я курей зросте, то ціни взагалі повернуться до обгрунтованих.