Історичну місцевість на Татарці врятували від забудови і повернули громаді

Автор: Галина Ворона
21:26 05.04

Суд повернув громаді Києва земельну ділянку на вулиці Отто Шмідта, яка розташована в межах пам’ятки національного значення “Городище і могильник ІХ-ХІІІ ст. на Лисий горі (Юрковиця)” та внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Цю ділянку підприємливий ділок фактично вкрав, підробивши документи, і хотів забудувати. Тепер за свій злочин він відповідатиме у суді.

Історичну місцевість на Татарці врятували від забудови і повернули громаді

Про це розповіли у прокуратурі Києва.

Як зазначається, щоб зайняти дану ділянку, громадянин використав підроблене рішення одного з районних судів м. Києва та у подальшому із залученням підставних осіб зареєстрував право власності на будинок, начебто розташований на цій ділянці.

Події щодо протиправного заволодіння земельною ділянкою набули значного суспільного резонансу, оскільки були пов’язанні із знищенням пам’ятки ландшафту і історії шляхом її засипання.

Щоб не допустити протиправної забудови і зберегти пам’ятки архітектури, історії та культури, прокуратура звернулася до суду з позовною заявою про повернення земельної ділянки у власність громади.

Після тривалого судового розгляду справи, який затягувався представниками відповідача, Шевченківський районний суд міста Києва задовольнив позовні вимоги Шевченківської окружної прокуратури в повному обсязі, визнав недійсними договори дарування неіснуючого будинку та зобов’язав відповідача повернути земельну ділянку.

Також наразі триває судовий розгляд кримінального провадження за обвинуваченням особи яка, використовуючи підроблені документи, протиправно заволоділа землею, чим вчинила злочини, передбачені ст. 197-1 та 358 КК України.

Читайте також: “Прихватизація” скасовується: музею “Пирогово” повернули понад 43 га землі

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...