Історична подія: ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві

Автор: Галина Ворона
13:59 24.06

У Понеділок Святого Духа, що слідує одразу за великим престольним святом Трійці, Православна Церква України (ПЦУ) вперше здійснила богослужіння у Троїцькій надбрамній церкві Києво-Печерської Лаври.

Історична подія: ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляється на Facebook-сторінці заповідника “Києво-Печерська лавра”.

Літургію провів Єпископ Авраамій, єпископ Бориспільський і намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Він підкреслив, що ця подія є особливою для України, оскільки Лавра, яка протягом сотень років перебувала в духовній окупації, звільняється від московських кайданів.

Останню службу тут десять років тому провели представники московського патріархату. З того моменту храм був закритий на реставрацію. Зауважу, що від того моменту, коли Лавра була в духовній окупації, минуло 300 років. Сьогодні тут посідає місце Православна Церква України, помісна автокефальна церква”, – акцентував Єпископ Авраамій.

Оскільки  храм знаходиться у стані реставрації,  літургія у Троїцькій надбрамній церкві відбулася лише за участю владики Авраамія та братії Лаври – без публічного доступу.

У заповіднику зазначили, що Троїцька надбрамна церква, зведена у XII столітті, є унікальним зразком давньоруського зодчества та козацького бароко. Її архітектура та оздоблення відображають глибоку духовну і культурну спадщину України. Церква, яку називають колискою українського православʼя, збереглася до наших днів у первозданному вигляді й залишається символом національної ідентичності.

До повномасштабного вторгнення церкву почали реставрувати і встигли виконати 75% робіт. Та ось вже третій рік реставрація памʼятки призупинена через відсутність цільового фінансування.

У заповіднику вважають, що незавершений цикл реставрації фактично може звести нанівець всі попередні зусилля. Уваги потребують не лише фасад церкви, а й внутрішні конструкції. Всередині церкви знаходиться унікальний та неповторний комплекс розписів, створений на початку XVIII століття. Храм є типовим зразком так званого козацького бароко.

Читайте також: У Києво-Печерській лаврі розпочали новий сезон археологічних розкопок

Нагадаємо, в Успенському соборі Києво-Печерської лаври відновили раку з чудотворними мощами.

Великий Київ у Google News

підписатися