Інтервал між пацієнтами і онлайн-запис. Вимоги до роботи столичних стоматологій (СПИСОК)

14:02 14.05.2020

Столичні стоматології можуть працювати з 12 травня лише за умови, що будуть дотримуватись протиепідемічних правил. Так, прийом має здійснюватися винятково за попереднім записом із дотриманням часового інтервалу між відвідувачами не менше 15 хвилин, щоб вони не контактували між собою. Між місцями надання послуг має бути дистанція не менше 1,5 м.

Інтервал між пацієнтами і онлайн-запис. Вимоги до роботи столичних стоматологій (СПИСОК)
Світлодіодне освітлення

Про це йдеться у розпорядженні керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації № 41.

Крім цього, стоматології повинні забезпечити дотримання таких вимог:

 • не пізніше ніж за день до прийому необхідно опитати пацієнта стосовно стану здоров’я, зокрема ознак респіраторних захворювань та контактів із іншими хворими. Якщо такі ознаки наявні, або пацієнт контактував із хворими на коронавірус протягом останніх 14 днів, надання планової допомоги відкладається.
 • застосовувати при наданні стоматологічної допомоги додаткові заходи безпеки: ізольоване розташування пацієнта в стоматологічному кабінеті, а також використання засобів індивідуального захисту.
 • допуск до роботи працівників за наявності засобів індивідуального захисту: зокрема, респіратора класу захисту FFP2/FFP3 (без клапану) або хірургічної маски, герметичних захисних окулярів, суцільних захисних щитків для обличчя, одноразових рукавичок.

Читайте також: Відкриття ринків: основні вимоги до їх роботи (СПИСОК)

 • засоби індивідуального захисту знімати у кабінеті, де надавалася допомога. Заборонено залишати приміщення, де надавалася медична допомога, у засобах індивідуального захисту, що використовувались під час прийому.
 • засоби індивідуального захисту мають бути наявні на наступні 5 робочих днів.
 • утилізація має відбуватися відповідно до вимог Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами.

Читайте також: 3 етапи відновлення пасажирського сполучення від міністра Криклія

 • на входах мають бути розташовані дозатори з антисептиком та санітарний контроль для відвідувачів. Клієнти в масках повинні очікувати своєї черги поза межами приміщень – де є маркування відстані у 1,5 м. Всередину допускаються відвідувачі із розрахунку не більше 1 особи на 10 кв. м.
 • стоматології мають інформувати клієнтів щодо встановлених обмежень на своїх веб-сайтах, сторінках у соцмережах, при проведенні запису телефоном чи в інший спосіб.

Читайте також: Офіційно: пересуватися вулицями дозволили групами до 8 осіб

 • щодві години проводити дезінфекційні заходи. Крім того, слід дотримуватися нормативних показників мікроклімату приміщень (вологість, температура повітря) та забезпечувати наскрізне провітрювання після прийому кожного пацієнта не менше 15 хвилин.
 • у приміщеннях, де надавалась медична допомога, проводити поточне прибирання після кожного клієнта та дезінфекцію  засобів індивідуального захисту багаторазового використання.
 • рекламні брошури, журнали, інші поліграфічні матеріали та/або іграшки мають бути недоступними для пацієнтів.

Читайте також: З 22 травня відкриють дитсадки, запустять транспорт, дозволять спорт і ЗНО (СПИСОК)

Нагадаємо, Україна продовжила карантин до 22 травня, проте вже стартував перший етап послаблення обмежень. Загалом план зняття обмежень, що опублікував прем’єр Денис Шмигаль, передбачає 5 етапів та залежить від перебігу епідемії в країні.  З 22 травня планують відкрити дитсадки, запустити транспорт, дозволити спорт і ЗНО (СПИСОК).

Читайте також:  Офіційно: на літніх терасах дозволили приймати вдвічі більше відвідувачів 

Великий Київ у Google News

підписатися