Іноземець намагався вивезти через “Бориспіль” золоті і срібні старожитності часів королеви Вікторії

Автор: Галина Ворона
14:58 15.02.2022

Київські митники виявили в багажі іноземця в аеропорту “Бориспіль” золоті та срібні старожитності часів королеви Вікторії: золотий соверен 1862 року та срібну монетницю.

Іноземець намагався вивезти через “Бориспіль” золоті і срібні старожитності часів королеви Вікторії
Світлодіодне освітлення

Як розповіли на Facebook-сторінці митниці, громадянин Ірландії, який відлітав авіарейсом до Дубліна, для проходження митного контролю скористався спрощеною системою “зелений коридор”.

Таким чином пасажир засвідчив, що переміщувані ним предмети не підлягають письмовому декларуванню, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за межі митної території України.

 

Однак під час митного контролю виявилося, що в одному з відділень його рюкзака (ручної поклажі) знаходяться старовинні монета та монетниця, на вивезення яких повинен бути відповідний дозвіл.

Це монета з металу жовтого кольору з надписами “VIKTORIA DEI GRATEA 1862” та “BRITANNIUM REGINA”, яка знаходилася всередині монетниці з металу білого кольору.

За допомогою аналізатора сплавів та металів митники встановили, що виявлена монета вагою 3,86г має вміст золота понад 91%, а корпус монетниці загальною вагою 42,82г має вміст срібла майже 60%.

На момент проходження митного контролю дозвільних документів на право вивезення старовини чоловік не мав.

До пасажира складено протокол про порушення митних правил. Старожитності вилучено.

Нагадаємо, днями дівчина намагалась провезти через “Бориспіль” партію елітної текіли

Великий Київ у Google News

підписатися