“Іх там нєт”, бо вони всі тут. СБУ викрила російську агентуру, яка займалась інформаційними диверсіями

19:27 01.02

Кіберфахівці Служби безпеки України викрили масштабну агентурну мережу, яка промишляла розвідувально-підривною діяльністю під керівництвом спецслужб Російської Федерації.

Про це повідомляється на офіційному сайті Служби безпеки України.

Це була довготривала операція, в ході якої оперативникам СБУ вдалось встановити організатора агентурної мережі. За це несе відповідальність так званий 85 Головний центр спеціальної служби Головного управління Генерального Штабу Збройних Сил РФ.

Зазначається, що до числа агентів входили мешканці Харкова та Одеси, активісти так званої «руської весни». Вони наразі «базуються» на території підконтрольної Росії «ПМР» – Придністровської Молдовської Республіки в Тирасполі.

Спецслужби країни-агресора залучили українських громадян до створення низки політичних всеукраїнських і регіональних Telegram-каналів. Мова йде про канали «Легитимный», «Резидент», «Картель», «Сплетница», «Чорний квартал», «Политический расклад», «Нетипичное Запорожье», «Тремпель Харьков», «Одесский фраер», «Днепр live», «Николаев live», «Херсон live».

А головним “менеджером” агентурної мережі виявився одесит, один із організаторів масових заворушень під час одеського «Антимайдану». 

Цей чоловік адмініструє одразу 12 Telegram-каналів, спілкується з замовниками матеріалів, звітує російським кураторам про виконану роботу, а ще погоджує можливість розміщення замовних матеріалів. До слова, ціни за рекламу залежали від охоплення аудиторії: для регіональних каналів вартість реклами становила кілька сотень гривень, а у всеукраїнських – до $1 тис. 

На даний момент ідентифікувано 50 таких замовників, їх перевіряють на предмет злочинної діяльності щодо інформаційної безпеки держави

Крім того, лінгвістично-психологічна експертиза показала, що матеріали, які поширювали у Telegram-каналах, були направлені на створення панічних настроїв, загострення і дестабілізацію суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації. Ключовим завданням виконавців була дискредитація органів державної влади, вплив на державну політику, штучне створення соціальної напруги та протестних настроїв серед громадян.

Також співробітники СБУ затримали у Києві громадянку України, одну з ключових фігуранток провадження. Їй та ще одній учасниці агентурної мережі повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 111 КК України (державна зрада). До слова, громадянка займалась тим, що збирала персональні дані співробітників правоохоронних органів України в інтересах спецслужб РФ. 

Також заочну підозру за держзраду оголошено очільнику мережі, який переховується від слідства за кордоном.

До речі, нещодавно нещодавно

Читайте також: Що там в СБУ? Нові деталі замовного “вбивства” Наумова (ФОТО, ВІДЕО)  

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...