Про це проінформувала директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.
Вона нагадала, що до цього фінансування Програми відшкодування вартості препаратів інсуліну відбувалося за державною субвенцією, яка не покривала 100% потреби, тож була необхідність дофінансування з місцевого бюджету. Так, у 2020 році з бюджету столиці на ці потреби було витрачено 65 476 661 грн, а у 2021, станом на 24 вересня – 29 965 731 грн.
За новими правилами Національна служба здоров’я стає єдиним платником за Програмою, і хворі зможуть отримувати препарати за механізмом, аналогічним програмі «Доступні ліки».
З 1 жовтня держава гарантує пацієнтам із цукровим діабетом можливість отримати необхідну форму інсулінів безоплатно або з доплатою, за умови запровадження та дотримання певних чітких правил.
Директорка Департаменту охорони здоров’я роз’яснила, як саме зміниться маршрут пацієнта для отримання інсуліну.
«Хворий на цукровий діабет має звернутися до свого лікаря-ендокринолога в заклад, де перебуває на диспансерному обліку (у консультативно-діагностичний центр або дитячу лікарню). Лікар складає індивідуальний план лікування, у якому фіксує діагноз із визначенням типу та дозування інсуліну і виписує електронний рецепт. За цим електронним рецептом хворий може отримати препарат в аптеці, що має договір із НСЗУ. Повторний рецепт за складеним ендокринологом індивідуальним планом пацієнт може отримувати вже у лікаря, з яким підписано декларацію на обслуговування Тож, якщо ви й досі не обрали сімейного лікаря, – зробіть це», – наголосила Гінзбург.
Призначення ендокринолога сімейний лікар самостійно не змінює. Після закінчення кількості інсуліну за планом лікування або за потребою він направляє пацієнта до ендокринолога для коригування або створення нового плану.
Такий алгоритм має низку переваг для пацієнта. Зокрема те, що доступ до життєво необхідних ліків відтепер не залежатиме від місця перебування хворого. Наприклад, киянин, який перебуває на відпочинку або у справах в іншому регіоні країни, зможе отримати інсулін у визначених аптеках так само швидко і безвідмовно, як і вдома.
Таку аптеку можна буде впізнати за наліпками «Доступні ліки+інсулін», а в разі виникнення питань можна звертатися у контакт-центр НСЗУ за номером 16-77.
Нагадаємо, як продовжити дію COVID-сертифіката: пояснює МОЗ.