Про це нагадує Департамент муніципальної безпеки КМДА.
Як зазначається, також вони зобов’язані реагувати на звернення громадян щодо відсутності доступу до укриттів, а також інформувати, якщо укриття тимчасово недоступне у зв’язку з ремонтом чи іншими обставинами.
У департаменті уточнили, що цього року з міського бюджету районним держадміністраціям, як балансоутримувачам, виділено понад 1,8 млрд грн на ремонтні роботи в укриттях. Обрання підрядної організації, контроль за виконанням робіт здійснюють райони як розпорядники коштів.
Водночас місто не припиняє роботу для поліпшення стану існуючих сховищ, а також нарощення фонду захисних споруд, особливо у спальних густонаселених мікрорайонах. Відповідні доручення надані районним службам та іншим балансоутримувачам. За цей напрям відповідальні райдержадміністрації, які, відповідно, отримали кошти і супроводжують процес виконання ремонтів.
Також райони працюють над збільшенням кількості приміщень, що можуть слугувати як укриття для населення за рахунок об’єктів підземного простору. Спільно з районами та Головним управлінням ДСНС в місті Києві здійснюється нарощування фонду захисних споруд цивільного захисту.
Проведено обстеження та взято на облік паркінги нових житлових комплексів, бізнес і торговельно-розважальних центрів, що за своїми інженерними характеристиками можуть бути використані як укриття для значно більшої кількості мешканців.
Читайте також: Президент Латвії став свідком масованої атаки “шахедів” на Київ
Нагадаємо, у Києві за 2 млн грн облаштували укриття з кімнатами для навчання і спортзалом.