В зверненні до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля Олександр Ткаченко посилається на Указ Президента України від 08.11.2019 №837/2019 “Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави”.
Згідно з Указом, одним із заходів, які треба вжити, є “розроблення та затердження концепції створення музею сучасного мистецтва”.
Доцільно, на думку Ткаченка, Музей розмістити в Гостинному дворі – пам’ятці містобудування та архітектури.
Для завершення виконання завдання Глави Держави просимо доручити передати будівлю “Гостинний двір” (літ. “А”) загальною площею 12 751,8 км м … до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики України”,
– йдеться в зверненні.
На ініціативу влаштувати музей в Гостинному дворі відреагувала очільниця Департаменту культури КМДА Діана Попова.
В дописі вона розповідає про те, що міністр Олександр Ткаченко збирався підписати з містом меморандув про використання будівлі.
Думаєте, там є хоч одна згадка про Музей історії Києва? Ні, звичайно! Там є тільки вирішення проблем закладів, підпорядкованих Мінкульту ресурсами міста”,
– пише Діана Попова.
Вона також розповідає, що мер Києва Віталій Кличко “підписав листа прем‘єру, в якому наголосив, що місто категорично заперечує проти пропозицій, викладених в цьому листі”.
Відреагував на ініціативу Ткаченка Ігор Луценко – екс-депутат, журналіст та радник Віталія Кличка.
В дописі на своєму Facebook він ставить міністру три питання: чому не був організований діалог з громадою, “чому буквально місяць тому ви, пане міністре, пропонували Києву підписати з вашим міністерством меморандум про передачу Гостиного двору у власність столичної громади, при цьому плануючи переселити туди державні музеї з Лаври?” та чому за рік перебування на посаді не було зроблено нічого для захисту пам’ятки від рейдерів.
Читайте також: Кидок у хамській формі. Очільник Мінкульту заблокував передачу Гостинного двору киянам