Хто не ризикує? Експерти приголомшили кількістю новобудов “із сюрпризом”

Автор: Любава Лисичкіна
18:44 26.04

Реформа ДАБІ суттєво не вплинула на кількість ризикових новобудов. Навіть навпаки – відсутність ахрбудконтролю дала поштовх появі такої кількості новобудов у найбільших містах України.

Хто не ризикує? Експерти приголомшили кількістю новобудов “із сюрпризом”

Про це йдеться в результатах дослідження, проведеного у квітні 2021 року компанією Monitor.Estate.

Експерти компанії стверджують, що майже половина новобудов в найбільших містах України мають “ризиковану” історію. Тобто, будуються без дозволів або ж на ділянках без відповідного цільового призначення. Мова йде зокрема про Київ та Київську область.

Так, починаючи з січня 2020 року  в Києві  повинно з’явитися 109 нових об’єктів житлової нерухомості, а в регіоні – 70.   За цей же період було введено в експлуатацію  36 житлових будинків, а в Київській області – 41.

Експерти порахували, що кількість ризикованих новобудов 2020 – І квартал 2021 року у столиці складає 45%, а в області – 12%. Зокрема, це  нові  об’єкти  ЖК, які:

  • споруджуються без дозволів на будівельні роботи;
  • будують на землях без відповідного цільового призначення або без сформованої земельної ділянки;
  • суб’єкти господарювання, які беруть участь в процесі будівництва, мали податковий борг.

“За нашими даними, на жаль, реформа ДАБІ суттєво не вплинула на кількість ризикових новобудов. На сьогодні відсоток таких об’єктів становить 52% у порівнянні з 2019 роком (було 55%) по всій Україні. Навіть навпаки – відсутність ахрбудконтролю дала поштовх появі такої кількості новобудов у найбільших містах України”, — зазначає співзасновник сервісу Monitor.Estate Володимир Копоть.

До слова, названо офіційну причину та коло підозрюваних щодо вибуху у будинку на Позняках.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...