Про це йдеться в результатах дослідження, проведеного у квітні 2021 року компанією Monitor.Estate.
Експерти компанії стверджують, що майже половина новобудов в найбільших містах України мають “ризиковану” історію. Тобто, будуються без дозволів або ж на ділянках без відповідного цільового призначення. Мова йде зокрема про Київ та Київську область.
Так, починаючи з січня 2020 року в Києві повинно з’явитися 109 нових об’єктів житлової нерухомості, а в регіоні – 70. За цей же період було введено в експлуатацію 36 житлових будинків, а в Київській області – 41.
Експерти порахували, що кількість ризикованих новобудов 2020 – І квартал 2021 року у столиці складає 45%, а в області – 12%. Зокрема, це нові об’єкти ЖК, які:
- споруджуються без дозволів на будівельні роботи;
- будують на землях без відповідного цільового призначення або без сформованої земельної ділянки;
- суб’єкти господарювання, які беруть участь в процесі будівництва, мали податковий борг.
“За нашими даними, на жаль, реформа ДАБІ суттєво не вплинула на кількість ризикових новобудов. На сьогодні відсоток таких об’єктів становить 52% у порівнянні з 2019 роком (було 55%) по всій Україні. Навіть навпаки – відсутність ахрбудконтролю дала поштовх появі такої кількості новобудов у найбільших містах України”, — зазначає співзасновник сервісу Monitor.Estate Володимир Копоть.
До слова, названо офіційну причину та коло підозрюваних щодо вибуху у будинку на Позняках.