Хто не побачить – той помацає. Фонтан Архистратига Михаїла отримав мініатюрну копію

Автор: Галина Ворона
15:57 08.10

У парку “Володимирська гірка” відкрили 3D-мініатюру фонтану Архистратига Михаїла з рельєфними тактильними табличками для людей із порушеннями зору. Ця скульптура – продовження інклюзивного туристичного маршруту, який розпочали минулого року.

Хто не побачить – той помацає. Фонтан Архистратига Михаїла отримав мініатюрну копію

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Скульптура має таблички з написами шрифтом Брайля, які дадуть змогу людям із порушеннями зору дізнатися інформацію про пам’ятку. Скульптура також тактильна і дозволяє таким людям “побачити руками” сам фонтан.

За словами Марини Хонди, крім цього, мініскульптура має і самостійну туристичну привабливість.

Також скульптура обладнана QR-кодом, відсканувавши який можна перейти на сайт Управління туризму, де міститься вся інформація про фонтан у текстовому, звуковому та відео форматі жестовою мовою. Тобто люди з порушеннями слуху також можуть із легкістю ознайомитися з пам’яткою”, – зазначила заступниця міського голови.

Вона також додала, що за кілька місяців буде відкрито ще дві скульптури: велосипедно-пішохідного мосту та будівлі Київської міської державної адміністрації.

Голова громадської організації “Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів” Володимир Петровський зауважив, що міні-скульптура підходить для ознайомлення людям із порушеннями зору. За його словами, вона тактильна, а шрифт Брайля читається чітко. На його думку, такі проекти необхідні, адже дають можливість людям із порушеннями зору у прямому сенсі доторкнутися до історії та культури.

Читайте також: 3D-друк мостів не за горами? Київські вчені першими у країні створили “принтер” для виготовлення металевих виробів 

Нагадаємо, першим об’єктом даного інклюзивного маршруту був Софійський собор.

Як повідомлялось, туристичні об’єкти Києва отримають свої мініатюрні 3D-копії. 

Великий Київ у Google News

підписатися