Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Скульптура має таблички з написами шрифтом Брайля, які дадуть змогу людям із порушеннями зору дізнатися інформацію про пам’ятку. Скульптура також тактильна і дозволяє таким людям “побачити руками” сам фонтан.
За словами Марини Хонди, крім цього, мініскульптура має і самостійну туристичну привабливість.
Також скульптура обладнана QR-кодом, відсканувавши який можна перейти на сайт Управління туризму, де міститься вся інформація про фонтан у текстовому, звуковому та відео форматі жестовою мовою. Тобто люди з порушеннями слуху також можуть із легкістю ознайомитися з пам’яткою”, – зазначила заступниця міського голови.
Вона також додала, що за кілька місяців буде відкрито ще дві скульптури: велосипедно-пішохідного мосту та будівлі Київської міської державної адміністрації.
Голова громадської організації “Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів” Володимир Петровський зауважив, що міні-скульптура підходить для ознайомлення людям із порушеннями зору. За його словами, вона тактильна, а шрифт Брайля читається чітко. На його думку, такі проекти необхідні, адже дають можливість людям із порушеннями зору у прямому сенсі доторкнутися до історії та культури.
Читайте також: 3D-друк мостів не за горами? Київські вчені першими у країні створили “принтер” для виготовлення металевих виробів
Нагадаємо, першим об’єктом даного інклюзивного маршруту був Софійський собор.
Як повідомлялось, туристичні об’єкти Києва отримають свої мініатюрні 3D-копії.