Хто лякається, хто дивується, пси гавкають – киянин вигулює на озері удава

Автор: Оксана Тупальська
17:28 08.09.2023

Жителі столиці зафіксували на відео удава, який перебував у воді на березі озера Вирлиця. Він визирав з водойми та позував перед фотокамерами. Кияни просили про порянуток змія. Кореспондент “Великого Києва” пошукав, кому він належить.

Хто лякається, хто дивується, пси гавкають – киянин вигулює на озері удава
оренда квартири Київ

Зважаючи, що вже зовсім скоро осіннє похолодання, та і вночі відчувається далеко не плюс 20 градусів, кияни просили забрати удава з води та передати до зоопарку. Зокрема, закликали звернутися до служб, які займаються порятунку тварин. 

Ми зателефонували то Центру порятунку тварин у Києві. На сайті організації немає вказівки, що вони займаються зміями, лише є пропозиції прийняти бездомних котів, собак та птахів. Проте ми вирішили запитати, чи не повідомляли їм люди про удава з озера Вирлиця. Там сказали, що вперше чують про змія і що порятунком його не займались. 

Ми вже навіть хотіли робити звернення про визволення удава з води. 

Проте випадково натрапили не ще одне відео – де поруч з удавом є його ймовірний власник. У ролику, знятому днем раніше, був чоловік, а з ним ще троє молодих людей, а також собаки киян, які підгавкували поруч з удавом.

Виглядало, що чоловік не боявся змія – бо носив його біля берега, брав до рук, клав назад на землю біля озера. 

Удави – не отруйні змії. У дикій природі вони швидше можуть обгорнути собою жертву та задушити, аніж вкусити. Відтак,  коли вони не голодні та не великих розмірів, не несуть загрози людям. Однак за недбалого поводження можуть постраждати в екосистемі міста та в кліматичних умовах України. 

Нагадаємо, вчений з Інституту зоології імені І. І. Шмальгаузена НАН України розповів, як діяти, якщо тебе вкусила змія. 

Також жителька Харківського масиву показала у соцмережі свого улюбленця. Казаа, що то дрібна версія собаки породи померанський шпіц.

Великий Київ у Google News

підписатися