Хто крайній за «бустером»?

Автор: Леся Москаленко
13:22 14.01.2022

В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх охочих від 18 років. Кияни можуть зробити бустерну дозу у будь-якому пункті, де щеплюють проти COVID-19 і журналіст “ВК” вирішила перевірити це на собі.

Хто крайній за «бустером»?

– Я записана на вакцинацію на 12.30.

– Ну, то ставайте в чергу.

– В чергу? Так вже ж 12.29

– А я узагалі записаний на 12.00 і досі не вакцинувався, – встряє у мій діалог із лікаркою чоловік із черги.

У приміщення пункту вакцинації від ковіду у торговому центрі «Арт Молл» (вулиця Академіка Заболотного 37) набилося кілька десятків осіб, бажаючих вакцинуватися, утворилася чимала черга. Цей торговий центр був мені по дорозі, тож, вирішивши зробити бустерну (третю) дозу щеплення від коронавірусу, я заздалегідь записалася на вакцинацію через Helsi.

 Згідно із електронною чергою, на вакцинацію однієї особи відведено 5 хвилин, тож я наївно думала, що за 15 хвилин точно впораюся.

Можливо, де інде так і було б, але не у ТЦ «Арт Молл».  Тут в черзі перемішалися записані і ті, хто прийшли без запису, розібратися хто за ким практично неможливо. Та і 5 хвилин, аби все встигнути у цьому хаосі – явно недостатньо. Кожному, хто приходить по запису на свій час, не лишається нічого іншого, як заповнити бланк, ставати у хвіст черги і запастися терпінням хвилин на 40. При цьому запис втрачає всякий сенс. Бо навіщо записуватися у електронну чергу, щоб потім стояти у черзі загальній?..

Згадую легендарну фразу Шарікова із «Собачого серця»: «В очередь, сукины дети, в очередь!» і роблю ще одну спробу розібратися – прошу лікарку допомогти мені знайти мою чергу. «Нічого я не буду допомагати, не заважайте працювати, он у людей питайте» – каже вона.

– А чого ж у вас такий безлад?, – цікавлюся я, демонструючи посвідчення преси.  Лікарка змінює образ «не заважайте мені працювати» на більш ввічливий «ви затримуєте людей» та жодного бажання  щось пояснювати, як і раніше, не виявляє. Її колега починає говорити щось про затори на дорогах і комп’ютер, який зависає. Тим часом черга зростає. Торговий центр знаходиться вже на виїзді з міста, і поруч немає інших пунктів вакцинації, мабуть, це і зумовлює потік людей із яким двоє лікарів не справляються.

Я виходжу із пункту вакцинації, сідаю в авто і швидко записуюся на вакцинацію в іншому пункті – на Проспекті Перемоги 112, біля метро Святошино. У мене є пів години, аби туди добратися.

На відміну ТЦ «Арт Молл» у цьому пункті вакцинації – жодних черг.

Я швидко заповнюю бланк і іду на вакцинацію. І тут вже процедура займає 5-7 хвилин. Перша доза вакцинації у мене була вакциною AstraZeneca, друга – Comirnaty/Pfizer, третю також роблю Comirnaty/Pfizer. Мені демонструють баночку із вакциною, термін придатності – до 28 лютого 2022 року. Вочевидь, той факт, що термін придатності вакцин збігає через півтора місяці, був однією із причин, чому раптом в Україні дозволили щеплення третьою дозою. Що загалом, мудро. Адже краще дозволити «бустер» усім бажаючим, аніж чекати, доки вакцинується та частина населення, яка вакцинуватися вперто не бажає. В Україні і так вже утилізовано сотні тисяч доз вакцин.

Мене просять посидіти у пункті вакцинації 15-20 хвилин, аби переконатися, що вакцина не викличе алергічної реакції. Доки сиджу, спостерігаю за людьми, які приходять вакцинуватися. Переважно всі – за «бустером».

Якщо не запитати про документ, не дадуть нічого, якщо запитати – дадуть папірець, в якому вказано, що це пам’ятка вакцинації. Прізвища того, хто вакцинувався на папірці немає, лише дата, тип вакцини та її номер, серія і термін придатності.

Зараз на основі бустерної дози вакцинації, новий сертифікат не згенерується у застосунку Дія. За інформацією HELSI.MI сертифікат залишиться той же, але його дія продовжиться на 270 днів. Такий функціонал буде реалізований після того, як Міністерство охорони здоров’я врегулює ці питання, орієнтовно інформація про третю дозу з’явиться у застосунку до кінця січня.

Нагадаємо, що із 6 січня Міністерство охорони здоров’я дозволило робити бустерні дози вакцини від ковіду усім громадянам віком від 18 років, за умови, що від дати останньої вакцинації минуло 6-9 місяців.  Для «бустера», незалежно від того, якими вакцинами робилися перші два щеплення, МОЗ радить вакцини Moderna та Comirnaty/Pfizer.

Великий Київ у Google News

підписатися