“Христос народився! Славімо Його!”. Як пройшло перше богослужіння ПЦУ у Лаврі

Автор: Галина Ворона
18:43 07.01.2023

У головному храмі Києво-Печерської Лаври – в Успенському соборі – сьогодні вперше за понад три з половиною століття Православна церква України як правонаступниця давньої Київської Митрополії провела богослужіння, на якому лунало українською мовою “Христос народився! Славімо Його!”.

“Христос народився! Славімо Його!”. Як пройшло перше богослужіння ПЦУ у Лаврі Фото: МКІП
оренда квартири Київ

Лавра, зведена київськими князями, прикрашена за часів Мазепи та митрополита Петра Могили, довгі століття була окупована московськими попами. 

Тож сьогоднішнє богослужіння – історична подія для українського народу.

На 9 ранку храм був переповнений журналістами та прихожанами. Для тих, хто не вмістився всередині, на вулиці встановили екран, на якому транслювали богослужіння. Попри мороз -8 градусів, на територію лаври прийшло багато людей.

Перед входом на територію Лаври всіх оглядала на небезпечні предмети Нацполіція.

Різдвяну службу правив Предстоятель Православної церкви митрополит Епіфанійї в червоно-чорному вбранні.

Він говорив про протистояння світла та темряви, перемогу над дияволом, молився за українських воїнів та співав колядки разом з хором. 

Митрополит висловив упевненість, що ворог обов’язково зазнає поразки у війні, “оскільки правда на нашому боці, а там де правда, там Бог, а з Богом ми безсумнівно переможемо”.

Епіфаній згадав українських військових, які захищають українців від російської агресії. Крім того, митрополит згадав про громадян України на тимчасово окупованих територіях, полонених, переселенців, біженців, волонтерів, президента, спікера, прем’єр-міністра, голів громад.

перша служба ПЦУ В успенському соборі Лаврі Епіфаній

Читайте також: Депутатство Павла Лебедя: чим відзначився колишній намісник Києво-Печерської Лаври

 Як писав “ВК”, Успенський собор та Трапезна церква до кінця 2022 року перебували у погодинній оренді УПЦ МП. Проте державна не продовжила договір користування. З нового року в Успенському соборі і Трапезному храмі вже не буде богослужінь УПЦ (МП). 1 січня представників Московського патріархату не пустили до Верхньої лаври, а Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської Лаври повернули державі. Різдвяне богослужіння у Успенському соборі дозволили провести ПЦУ. Також відомо, що держава розпочне розслідування будівництв на території Києво-Печерської та Почаївської лавр.

Великий Київ у Google News

підписатися