Ховалися від кийків та благали допомогти: у Михайлівському соборі згадали розгін студентів 30 листопада

Автор: Володимир Хлєбников
19:11 30.11.2021

В ніч на 30 листопада 2013 року студенти, побиті “Беркутом”, шукаючи прихистку від збройного силового розгону мирної акції протесту, прибігли до Михайлівського собору.

Ховалися від кийків та благали допомогти: у Михайлівському соборі згадали розгін студентів 30 листопада

Про це у восьму річницю трагічних подій в центр Києва нагадав предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Налякані, побиті, розгублені вони стукали у двері – і їм відчинили. Бо ж Священне Писання говорить: «Просіть, і дасться вам, шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам» (Лк. 11: 9). Тоді наш Золотоверхий собор став надійним укриттям для протестувальників: тут вони могли сховатися від кийків, отримати необхідну допомогу, а головне – духовну підтримку в непрості часи“, – йдеться у дописі на сторінці Епіфанія в Facebook.

Глава ПЦУ підкреслив, що собор “став не лише місцем молитви, але й місцем захисту та допомоги потребуючим, істинним домом Божим, втіленням справжньої християнської любові, яка проявляється в любові до ближніх“.

Не замислюючись про можливі наслідки, а слідуючи за покликом серця і вченням Господа нашого Ісуса Христа, братія Михайлівського монастиря, духовенство і студентство Київської православної богословської академії цілодобово були поруч з активістами, допомагаючи їм тут, у храмі Божому, ніби у фортеці, відновити сили, зібратися з думками, зміцнитися духовно, морально і психологічно. Аби далі захищати та відстоювати не лише свою, а й нашу з вами свободу і гідність“, – написав Епіфаній.

Читайте також: Революція Гідності: з чого все почалося на Майдані в Києві

Згадуючи ті події сьогодні, маю дуже багато різних думок і почуттів. Насамперед відчуваю вдячність – Богові й людям. Богу за те, що допоміг нам всім тоді вистояти, чув наші молитви і невидимо, але відчутно допомагав українському народу захищати свої права. Вдячний усім активістам, які не за чиїмось наказом, а за покликом серця виходили тоді на Майдан, які свідомо йшли на самопожертву заради інших. Відчуваю також гордість за наш народ, за його єдність, силу духу, готовність попри все захищати правду і справедливість. А ще – за його віру, віру в Бога та в людей, в перемогу Істини, добра і світла над темрявою“, – додав митрополит.

Читайте також: Побиття студентів «беркутом»: 8 років тому історія України поділилась на до і після

Великий Київ у Google News

підписатися