Грозились бити вікна та лишали підозрілі торби: освітяни розказали, чому прибрали меморіал білорусам, загиблим під час Революції Гідності

Автор: Оксана Тупальська
17:40 18.10.2023

Білоруські опозиціонери, що виступають за перемогу України в війні з росіянами, не зрозуміли, чому в Києві прибрали меморіал білорусам, які загинули під час Революції Гідності. Вони вже надіслали стоси звернень до Київського національного університету технологій та дизайну, біля будівлі коледжу якого був колись монумент.

Грозились бити вікна та лишали підозрілі торби: освітяни розказали, чому прибрали меморіал білорусам, загиблим під час Революції Гідності
Світлодіодне освітлення

Як видно з відповідей, які отримав Благодійний фонд “Вільна Білорусь”, монумент перенесли на зберігання всередину приміщення, що на вулиці Білоруська, 22. 

“З початком повномасштабного вторгнення рф в Україну з’явилося подвійне трактування гасла “Жыве Беларусь!” на будівлі державної установи. Громадяни висловлювали обурення, надходили скарги та погрози побиття вікон в аудиторіях, де навчаються студенти.  У серпні 2023 року невідомі розмістили манекен в українській військовій формі з мішенню на спині, що символізує постріл в спину, та залишили пакети з невідомим змістом”, – відповів білорусам ректор КНУТД Іван Грищенко. 

Він також додав, що через інциденти доводилося викликати поліцію. 

У міністерстві освіти також повідомили в письмовій відповіді до того ж фонду, що за результатами дії комісії державного відомства встановили, що “адміністрація Фахового коледжу мистецтв та дизайну КНУТД не мала на меті знищення меморіалу”, встановленого у 2016 році.

А також додали, що існує необхідність отримання дозвільних документів на встановлення меморіалу – бо їх не було від моменту розміщення в 2016 році дотепер. 

Нагадаємо, 1 жовтня в Києві з меморіалу, присвяченому загиблим білорусам, збили герб «Погоня» та гасла «Слава Україні» і «Живе Білорусь».  В той же час українська блогерка Крістіна Кафка опублікувала звинувачення, що до цього може бути причетна адміністрація коледжу Київського національного університету технологій та дизайну, на фасаді будівлі якого розміщений меморіал.

Великий Київ у Google News

підписатися