Ледь не втрапила в халепу журналістка Юлія Горичева, яка намагалася зняти квартиру неподалік метро Оболонь та Петрівки. Вона розповіла свою історію у соцмережах:
“По фото – більш менш сучасний ремонт, геть не радянщина, чиста, світла. Ось в такому стані зараз на Оболоні ціна 1к квартир на здачу +-11 000. І тут 6к і від власника! Але номера телефону нема. Пишу повідомлення, питаю, коли можна подивитись і зняти. Чоловік відповідає майже миттєво, просить написати йому в телеграмі, але номер телефону не дає. Тільки посилання на профіль”, – розказує Юлія про пошук житла за оголошенням.
Їх зателефонував чоловік, який представився власником квартири, якому необхідно терміново виїхати.
“Голос такого-собі дідуся вже, який каже, що вони із дружиною сьогодні зїжджають, їдуть з Києва надовго, ціну піднімать не будуть і з ріелторами працювати не хочуть. З великим задоволенням здадуть мені квартиру! Каже, приходь в 11. А вже за кілька хвилин передумує і каже: «Ой, тут в дружини теж є знайомі, але я не впевнений, що там за люди, тому може їм не здам. Але! Якшо ви зараз скинете 50% оплати (3000) то я вже їм зразу скажу, що заброньовано!»
Юлія вже навіть була готова скинути 3 тисячі гривень на картку чоловіка, але внутрішні відчуття її все ж зупинили і вона не клюнула на гачок шахраїв. Бо уважно придивилася до оголошення – що там ні номера телефону “власників”, ні імені, ні фотографії автора оголошення:
“Розуміння приходить протягом 30 хвилин (це мій досвід). За цей час люди зазвичай вже все скидають”, – зазначила Юлія.
Жителі столиці, які побачили повідомлення зазначили, що про подібні схеми чули і 10-20 років тому. Та не лише в Києві, а навіть у Польщі. Як би не було, варто бути обережними, аби не втрапити у халепу.
Раніше “ВК” розповідав, як влисник автомобіля хотів придбати через OLX зимові шини, проте виявив, що далеко не заїде – бо гроші пішли на рахунки шахраїв.