Громаді Києва повернули землю у парку «Нивки», яку віддали під забудову

Автор: Марія Супрун
10:27 24.09

Суд задовольнив позов про визнання незаконним та скасування рішення Київради про передачу товариству в оренду землі природно-заповідного фонду вартістю понад 17 млн грн, яка входить до території парку-пам’ятки «Нивки» та визнання недійсним договору оренди із забудовником.

Громаді Києва повернули землю у парку «Нивки», яку віддали під забудову

Як розповіли у прокуратурі, в грудні 2019 року Київрада своїм рішенням передала земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлово-офісного комплексу з вбудованими та прибудованими приміщеннями торгово-офісного призначення та підземним паркінгом.

При цьому Київрада без погодження з Кабміном змінила цільове призначення вказаної ділянки, виключивши її з категорії земель природно-заповідного фонду.

Ділянка входить до території парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Нивки» (східна частина), який є заповідним об’єктом, охороняється як національне надбання, входить до складу природно-заповідного фонду України, а також є складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною.

Особливий статус передбачає заборону будівництва, у тому числі житлово-громадської забудови таких ділянок.

За таких обставин Північний апеляційний господарський суд погодився з доводами, скасував рішення суду першої інстанції та задовольнив позовні вимоги в повному обсязі.

Нагадаємо, в Києві «Вікові дерева сосни» оголошено пам’яткою природи.

Великий Київ у Google News

підписатися