“Грім гримить, земля трясеться до 5:30 ранку”. Кияни не можуть спати через фестиваль “Острів”

Автор: Тетяна Сененко
14:42 14.06

Через потужні баси дві ночі поспіль не могли заснути мешканці Микільської слобідки, Північно-Броварського масиву, Березняків, Русанівки. На сильний шум посеред ночі кияни масово писали у соцмережах протягом усіх вихідних.

“Грім гримить, земля трясеться до 5:30 ранку”. Кияни не можуть спати через фестиваль “Острів”

Про це написав голова Ради з урбаністики Києва Віталій Селик.

Цієї ночі не спали десятки тисяч мешканців Лівого берега Києва. Навіть з закритими вікнами вони слухали потужні баси фестивалю “Остров”, що проводився на Золотому пляжі Гідропарку. Микільська слобідка, Північно-Броварський, Березняки, Русанівка, КомфортТаун, Буревісник не змогли відпочити у вихідний заради щастя 2000 фестивальників“, – написав урбаніст.

Таку поведінку організаторів фестивалю він назвав хамською, оскільки вони перебрали з потужністю звуку і “це виявляє повну зневагу до киян”. Цікаво, що мешканці міста писали, що чули шум не лише пізно вночі, а йо 6:30 ранку.

 

 

Крім того, організатори перекрили доступ до 100 метрів пляжу Золотий. Здається – це теж не дуже законно?.. Також мешканці Русанівки повідомляють, що в суботу двічі після 22 ночі на фестивалі запускали потужний феєрверк (цю інформацію ще уточнюю). Нагадаю, з грудня 2019 Київська міська рада заборонила використання феєрверків, салютів і піротехніки до завершення війни на Донбасі“, – нагадав Віталій Селик.

За його інформацією, Департамент культури КМДА не має жодного стосутнку до цього фестивалю і дозволів не давав.

“Цікаво, чи йдуть ці кошти на розвиток культури Києва?”, – риторично запитав урбаніст.

Читайте також: “Ахрана атмєна”. Під Києвом в останній момент відмінили грандіозний рейв-фестиваль

Пропонує для вирішення подібних проблем призначити у Києві Омбудсмена з нічної культури, або його називають “нічний мер“.

“Він може бути делегованим від клубно-концертної індустрії і призначений радником Віталія Кличка для кращої взаємодії нічної культури, КМДА і громади. Така посада є в Берліні, Лондоні, Варшаві, Празі, Будапешті і багатьох інших містах, навіть у Львові. І безумовно – нічний мер має бути і в Києві”, – пише Віталій Селик.

Нагадаємо, 11-12 червня на Софійській площі просто неба відбувся 17-ий щорічний національний фестиваль «Французька весна в Україні». Завдяки новому формату пленеру кияни зможуть відвідати культурні заходи, дотримуючись карантинних норм. Також долучитись до цих подій можна буде і онлайн.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...