Грандіозний план Зе: вивести в космос супутник до 30-річчя Незалежності України

Автор: Любава Лисичкіна
22:16 01.02

До кінця 2021 року за умови максимально ефективної роботи Україна здатна здійснити запуск власного супутника. Мова йде про космічний апарат дистанційного зондування “Січ 2-30 (2-1)”.

Грандіозний план Зе: вивести в космос супутник до 30-річчя Незалежності України

Про це  у Facebook заявив віцепрем’єр-міністр, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

За словами урядовця,  в Україні є значний науково-технічний потенціал і практично все для того, щоб мати власне угрупування космічних апаратів на навколоземній орбіті, однак, на жаль, воно відсутнє.

Він також вважає, що Україні потрібно прискорити реалізацію проєкту щодо виведення в космос власного супутника “Січ 2-30 (2-1) і  запустити його  на орбіту слід  до кінця 2021 року. І це, за словами Уруського,  завдання Президента України Володимира Зеленського.

“Ми повинні здійснити всі необхідні заходи, щоб це відбулося до кінця 2021 року, року 30-річчя Незалежності України. І це цілком реально за умови максимально ефективної роботи і є нагальною необхідністю”, – зауважив міністр.

За словами Уруського, наявність подібних космічних апаратів не лише сприятиме вирішенню широкого спектра завдань, як в інтересах економіки, так і силових структур, а й дозволить зекономити бюджетні кошти, які сьогодні витрачаються на закупівлю послуг, що надаються подібними апаратами за кордоном,  

Він також повідомив, що триває робота щодо створення угруповання супутників від Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені І. Сікорського” та ДП “КБ “Південне”. 

До слова, сьогодні з’явилися фото столичного заводу «Електронмаш”, який був лідером з виробництва електронно-обчислювальних машин.  Колишній гігант серед підприємств сьогодні – це напівпорожні стіни.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...