Готується “мархалівська хода” проти будівництва військового кладовища під Києвом – експерт

Автор: Ольга Даниленко
17:37 06.08

У проєкті будівництва Національного військового кладовища під Києвом у Гатному є десятки порушень і навіть підлог документів. Наразі мешканці села Мархалівка готуються до проведення “мархалівської ходи” на знак протесту проти побудови меморіалу.

Готується “мархалівська хода” проти будівництва військового кладовища під Києвом – експерт Фото: скрин з прямого ефіру ТК “Київ 24”

На цьому наголосив експерт з державного управління та містобудування Віктор Глеба.

Чомусь Укрдежекспертиза не побачила жодних поручень. Там десятки порушень у проєкті. Є навіть розділ оцінка впливу на довкілля, яка містить підлог документів. Експеримент над людьми в Україні погано закінчується. Якщо у когось коротка памʼять – я нагадаю про врадіївську ходу. Так от зараз готується мархалівська хода. Тому закликаю до всіх посадовців, схаменіться, перечитайте документи, не дозволяйте своїм колегам і підлеглим підписувати злочинні документи”, – наголосив експерт у прямому ефірі ТК “Київ 24.”

Також він зазначив, що на місці побудови військового кладовища дійсно третина території є затопленою.

Державні будівельні норми, санітарні норми й правила визначають глибину поховання й заборону влаштування кладовищ там, де ґрунтові води вище ніж два метри глибиною. А там третина території затоплена. Там урвище. Це так і називається урочище озера Червоне й річки Притварка. Там вже 40 гектарів пустелі, на якій стоїть вода. Поїдьте й подивіться”, – пояснив експерт.

Крім того, Віктор Глеба додав, що наразі на місці побудови військового кладовища зносять й вивозять у невідомому напрямі дерева – сосни й дуби смарагдової мережі. Також вже знесено огорожу Південного кладовища, що також є незаконним.

Додамо, “врадіївська хода” – масові протести у Врадіївці (Миколаївська область з 30 червня до 3 липня 2013 року). Протести були викликані груповим зґвалтуванням та замахом на вбивство жительки селища Врадіївки Ірини Крашкової. Учасники протесту штурмували будівлю районного відділку міліції. Після масових протестів було звільнено прокурора Врадіївського району, а також відсторонено від посади начальника Врадіївського райвідділку та начальника УМВС у Миколаївській області.

Дивіться також: Без електронних торгів: стало відомо, хто і за скільки будуватиме під Києвом військове кладовище

Нагадаємо, екологи наголошували, що не можна будувати Національне військове кладовище під Києвом у Гатному через дуже високий рівень ґрунтових вод. 

Також понад 150 мешканців села Мархалівка та Гатненської громади неодноразово блокували роботи з будівництва Національного військового кладовища у Гатному. Причина: вирубка лісу, отруєння ґрунтових вод, забруднене повітря.

Як повідомляв “ВК”, де має бути розташоване Національне військове кладовище обговорювали понад двох років. Після дискусій столичні депутати відвели ділянку у Києві – на Броварському проспекті в Биківні. Однак, у Кабінеті міністрів змінили місце розташування військового меморіалу на селище Гатне у Фастівському районі – за 10 км від Києва.

Родичі загиблих військових просили владу побудувати Національний меморіал у межах столиці.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин