Під Києвом жителі сіл навколо майбутнього військового кладовища стурбовані: ґрунтові води стануть непридатними через трупні токсини

Автор: Ольга Даниленко
13:29 22.04

Мешканці сіл навколо майбутнього Національного військового меморіального кладовища у селі Гатному на Київщині стурбовані, що ґрунтові води можуть стати непридатними через трупні токсини похованих воїнів. Вони вважають, що поховання спричинить масштабну екологічну катастрофу й звинувачують владу у геноциді.

Під Києвом жителі сіл навколо майбутнього військового кладовища стурбовані: ґрунтові води стануть непридатними через трупні токсини Фото: мітинг мешканців Гатненської громади та села Мархалівка, Київщина
Світлодіодне освітлення

“ВК” повідомляв, що понад 150 мешканців Гатненської громади та села Мархалівка блокують роботи з будівництва військового кладовища. На зустріч із громадою тричі приїжджали урядовці та архітектори. Вони наголошували, що побоювання людей марні: кладовище планують будувати щонайменше за 300 метрів від крайніх хат Мархалівки, ліс вирубати не будуть – проведуть санітарну зачистку лише 10% дерев, а крематорій буде розташований за 700 метрів від забудов й не буде нести ніякої загрози довкіллю.

Про ґрунтові води, які можуть стати непридатними через трупні токсини йдеться у пабліку Мархалівського старостинського округу.

 Нагадаємо, найстрашніше – ґрунтові води по всій ділянці виходять на поверхню. А за нормами будувати кладовище, якщо ґрунтові води на ділянці вище, ніж 2 метри ЗАБОРОНЕНО. Це геноцид кількох сіл, що розміщені поряд: Мархалівка, Глеваха, Іванковичі, Круглик, Віта-Поштова”, – йдеться у їхньому дописі на сторінці у Facebook.

Мешканці сіл звинуватили у брехні голову Українського інституту нацпамʼяті Антона Дробовича, виконувача обовʼязків міністра у справах ветеранів Олександра Порхуна та архітекторів, які приїжджали до них на мітинги.

“Рахуємо: Національне військове кладовище планують побудувати впритул до Південного кладовища, яке закрите з 2009 року. Площа Південного кладовища 37,5 га, на якій розміщено 20 тис. могил. На Національному військовому кладовищі планують розмістити більше 140 тис. могил. Це у 7 разів більше. 37.5 гектарів помножуємо на 7 і отримуємо 262,5 соснового лісу, який повністю виріжуть під це кладовище. Його вже вирізають”, – пишуть у пабліку.

Читайте також: Без електронних торгів: одеська фірма будуватиме під Києвом військове кладовище

Нагадаємо, понад двох років обговорювали де має бути розташоване Національне військове кладовище. Після дискусій столичні депутати відвели ділянку у Києві – на Броварському проспекті в Биківні. Однак, Кабінет міністрів змінив місце розташування військового кладовища на селище Гатне у Фастівському районі Київської області. 

Родичі загиблих військових виходили на мітинг і просили побудувати Національне військове кладовище в межах Києва. Також мати загиблого захисника Маріуполя, воїна “Азова” Владислава Литвиненка (позивний Вектор) особисто приходила у Київраду та просила столичних депутатів підтримати звернення до президента та Кабміну щодо облаштування Національного військового меморіального кладовища у межах столиці.

Тоді мати загиблого воїна з трибуни Київради нагадала, що представники центральної влади без погодження з родинами загиблих захисників вирішили побудувати Національне військове кладовище на території Гатненської сільської територіальної громади – за 10 км від столиці, хоча обіцяли створити меморіал для загиблих військових у межах Києва. 

Як повідомляв “ВК”, мер столиці Віталій Кличко переконаний, що Національний військовий меморіал має знаходитись на території столиці – в Києві: аби віддати належну шану полеглим Захисникам та Захисницям України та на знак поваги до членів родин наших Героїв. А народні депутати не ухвалили законопроєкт про розміщення військового кладовища поблизу селища Гатне у Київській області.

Дивіться також: Меморіальне військове кладовище буде розраховане на 50 тисяч поховань

Великий Київ у Google News

підписатися