Готові до роботи. У Борисполі стоять два літаки російського виробництва

Автор: Тетяна Сененко
19:10 18.10

у державному реєстрі цивільних повітряних суден України виявили два літаки Ан-148, які раніше літали в російській авіакомпанії «Ангара». Вони випущені в Воронежі в 2011 і 2012 році. Реєстраційні посвідчення на них видані 7 жовтня.

Готові до роботи. У Борисполі стоять два літаки російського виробництва Фото: avianews.com

Як пише Аvianews з посиланням на данні онлайн-радара flightradar24.com, один з авіалайнерів з новим українським номером UR-CTC 14 жовтня прибув з Кишинева в аеропорт “Бориспіль”. Другий борт з реєстрацією UR-CTF прилетів до Борисполя 15 жовтня.

Обидва Ан-148 зареєстровані на нову українську авіакомпанію Air Ocean Airlines. Їх новим власником значиться компанія CYPRUS AIRCRAFT LEASING 2 (CAL) LTD. У державному реєстрі юридичних осіб значиться, що нова авіакомпанія заснована 27 серпня 2020 року. Її власником вказаний Роман Трохимчук, а директором – Микола Мельниченко.

Фото: avianews.com

Для отримання сертифіката експлуатанта та старту польотів авіакомпанії потрібно було зареєструвати в Україні мінімум два літаки.

Зазначені Ан-148 літали в Сибіру в російській авіакомпанії «Ангара» з реєстраціями RA-61711 і RA-61714. Реєстрація була отримана через лізингову компанію «Ільюшин Фінанс Ко».

В ході експлуатації авіакомпанія зіткнулася з проблемами з підтримки льотної придатності літаків на тлі важких взаємин між Україною і Росією, які брали участь в цьому проекті. Це призвело до простою повітряних суден.

Читайте також: Столичний завод ремонтує літаки з Індії та Казахстану: подробиці роботи режимного об’єкту 

У серпні обидва Ан-148 опинилися в Кишиневі. На їх фюзеляжі були залишки лівреї колишнього експлуатанта і номери українського реєстру – UR-CTC і UR-CTF.

До слова, у вересні цього року, посилаючись на відповідь Державіаслужби, на той момент літак Ан-148 (Ан-148-100В) входив в парк тільки однієї української авіакомпанії – «Україна». Цей перевізник займається обслуговуванням вищого керівництва держави.

Нагадаємо, раніше в Києві виступив російський хіп-хоп виконавець Obladaet (справжнє ім’я – Назар Вотяков). На афішах-анонсах концерту окупований український півострів Крим зображено “російським”.

Великий Київ у Google News

підписатися