Готель “Козацький” на Майдані Незалежності піде на приватизацію

Автор: Галина Ворона
16:23 23.02

Кабінет міністрів передав Фонду державного майна тризірковий готель “Козацький”, який був у сфері управління Міноборони.

Готель “Козацький” на Майдані Незалежності піде на приватизацію

Про це повідомив представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук.

Передано єдиний майновий комплекс державного підприємства “Готель “Козацький” Міністерства оборони України із сфери управління Міністерства оборони до сфери управління Фонду державного майна у звʼязку з прийняттям рішення про його приватизацію“, – йдеться у повідомленні.

Видання LIGA.Бізнес пише, що попри своє розташування, готель працює погано. У 2021 році він отримав менш ніж 1 млн грн чистого прибутку, а у 2022 році став глибоко збитковим – понад 8 млн грн.

У 2011 році з будівлі впала частина стіни, вбивши перехожого.

У 2020 році на початку пандемії коронавірусу в “Козацькому” проходили обсервацію люди, які повернулися з-за кордону, і тікали звідти, жаліючись, зокрема, на умови проживання.

Готель має 126 номерів (деякі з них мають вид на Майдан), ресторан, кав’ярню, п’ять залів для конференцій та банкетів. Його побудували в 1979-1983 роках на місці двоповерхового “будинку Гудовского” (названого на честь фотографа, який орендував другий поверх під фотоательє).

Читайте також: Іноземці проявляють інтерес до готелю “Україна”: у скільки його оцінили і коли виставлять на приватизацію

Нагадаємо,  ФДМУ у січні цього року анонсував приватизацію київського готелю “Україна”, у якого понад 45 млн грн боргів. 

Як повідомляв “ВК”, нещодавно пішов з молотка готель “Колос” : за актив змагались десяток покупців, ціна зросла вп’ятеро, а вартість пам’ятки біля “Золотих воріт” на приватизаційному аукціоні зросла майже вшестеро.

Раніше інвестор сплатив у держбюджет 373 млн грн за придбаний на аукціоні легендарний готель у Києві.

Великий Київ у Google News

підписатися