Інвестор сплатив у держбюджет 373 млн грн за придбаний на аукціоні легендарний готель у Києві

Автор: Галина Ворона
19:54 22.06.2023

Кошти від приватизації легендарного столичного готелю “Ермітаж” на вулиці Богдана Хмельницького поповнили держбюджет на 373 мільйони гривень.

Інвестор сплатив у держбюджет 373 млн грн за придбаний на аукціоні легендарний готель у Києві

Про це повідомляє Фонд держмайна.

Зазначається, що інвестор сплатив придбану будівлю готелю “Ермітаж” переможну ставку на аукціоні – 311 млн гривень та 62 млн гривень ПДВ.

Довідково. Готель “Ермітаж” був побудований у 1902-1904 роках за проєктом київського архітектора Андрія Фердінанда Краусса — автора багатьох будівель, зведених у столиці у той час. У цьому будинку розташовувався один з кращих готелів міста – “Ермітаж”. Власником будинку був мільйонер і виробник цегли Яків Бернар.

У готелі “Ермітаж” побувало багато видатних осіб. Так, на початку XX століття тут неодноразово зупинявся Михайло Грушевський, зазвичай у номері 12.

Читайте також: Попри ракетний обстріл: на аукціоні за київський Електронмаш запропонували подвійну ціну

Нагадаємо, аукціон з продажу “Ермітажу” відбувся 25 травня. За нього змагалося 39 підприємців, а вартість зросла у 15 разів – з 21,2 млн стартової ціни до 311 млн переможної. Продаж будинків на вулиці Богдана Хмельницького став найдорожчим аукціоном з моменту відновлення приватизації у вересні 2022 року. Також переможець зобов’язується підписати договір про охорону культурної спадщини та зберегти її історичний вигляд.

Лот складався з двох споруд. Перша будівля – це фасадний пʼятиповерховий будинок загальною площею 3165,8 кв. м, а друга – чотириповерховий флігель площею 1 963,3 кв. м на другій лінії забудови, що має проїзд у двір у лівому крилі.

Як свідчать результати аукціону на сайті Prozorro, “Ермітаж” придбала приватна компанія “Житомирський меблевий комбінат”. 

Великий Київ у Google News

підписатися