Про це повідомляє заповідник “Києво-Печерська лавра”, де наразі зберігається графіті.
У Львові стінопис пробуде до квітня. Його експонуватимуть у галереї ZAG разом з тисячолітньою плінфою, що зберегла давній приклад вуличного мистецтва. Її знайшли у 1950-х роках під час розбору руїн Успенського собору.
Відтак, наступні вихідні – останні, коли унікальні витвори виставлятимуться у Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра”, перш ніж вирушити в подорож. Тож, якщо ви давно хотіли побачити малюнок на власні очі, саме час це зробити.
Малюнок Бенксі зображує жінку в халаті, бігуді й протигазі, яка намагається загасити вогонь, спричинений агресією окупантів. У Заповіднику кажуть, що цей експонат створює цікаву паралель зі старовинною плінфою, на якій зображено малюнок людини у гордовитій позі. Реліквія довгий час зберігалася у фондовій колекції Заповідника.
Мистецтвознавча експертиза визначила вартість картини “Жінка у протигазі” у понад 9 мільйонів гривень.
Тут відчувається зв’язок між сучасним та давнім мистецтвом, що служить як форма опору й документування історії. Якщо ви ще не побували в Лаврі та не знайшли там Бенксі, плануйте культурний вікенд”, – йдеться у повідомленні.
До слова, саме цю роботу Бенксі у Гостомелі викрали на початку грудня 2022 року разом зі шматком стіни. Згодом поліція повідомила, що затримала 8 викрадачів на місці злочину. Тоді ж на місці події поліцейські викрили організатора групи та повідомили йому про підозру. Чоловіку загрожує до 12 років тюрми. Мистецтвознавча експертиза визначила вартість картини “Жінка у протигазі” у понад 9 мільйонів гривень.
![](https://bigkyiv.com.ua/wp-content/uploads/2025/02/9r4a4586-olya_flydjijulia-julia-—-kopyya-14-scaled.jpg)
![](https://bigkyiv.com.ua/wp-content/uploads/2025/02/9r4a4586-olya_flydjijulia-julia-8-scaled.jpg)
![](https://bigkyiv.com.ua/wp-content/uploads/2025/02/9r4a4586-julia-julia-4-scaled.jpg)
Читайте також: Графіті Бенксі, створені у Києві і області, цифровізують і розмістять у віртуальній галереї
Як повідомляв “ВК”, на початку листопада 2022 на зруйнованих будинках Київщини та у столиці почали з’являлись загадкові графіті, які дуже нагадували стиль найвідомішого невідомого вуличного художника Бенксі. Згодом сам геній стрітарту зізнався в авторстві малюнку у Бородянці та розповів, які ще роботи створив, і показав відео.