Про це йдеться у повідомленні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
За даними слідства, керівництво “Укргазбанку”, “володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використали її для розкрадання грошових коштів“.
“З цією метою службові особи банку забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито будучи «агентами» банку залучили до нього великих клієнтів. За такі «агентські послуги» банк щомісячно незаконно виплачував «винагороду» цим особам… впродовж 2014 – 2019 років за цією схемою 52 фіктивним агентам безпідставно перераховано грошові кошти державного банку в сумі понад 206 млн гривень“, – йдеться у повідомленні.
На сьогодні у вказаному кримінальному провадженні про підозру повідомлено п’ятьом основним фігурантам, серед яких діючий голова Національного банку України Кирило Шевченко, колишні та чинні високопосадовці банківських установ. Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191; ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
Читайте також: Суддю Богдана Львова “вигнали” з Верховного Суду через російське громадянство
Разом з тим у САП наголосили, що факти, викладені в повідомленні про підозру, не стосуються періоду перебування Шевченка на посаді голови НБУ.
Водночас НАБУ вважає підбурювачем злочину саме Кирила Шевченка. За даними слідства, виконавцями були два його заступники, директор департаменту банку по роботі з корпоративними віп-клієнтами, а також заступник директора.
У разі, якщо провину чинного голови Нацбанку доведуть, йому загрожуватиме від 7 до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Читайте також: Підозру у держзраді оголосили ще одному депутату ОПЗЖ, але його ще шукають
Довідково. Кирило Шевченко був призначений на посаду голови НБУ у липні 2020 року. Його попередником був Яків Смолій, якого Верховна Рада відправила у відставку 3 липня 2020 року.
4 жовтня 2022 року Шевченко подав на розгляд президента заяву про відставку “за станом здоров’я”. 6 жовтня Комітет Верховної Ради з питань фінансів підтримав постанову щодо звільнення Шевченка.